Pod wpływem za kierownicą

  • 14.09.2020, 14:51
  • Janusz Justyna
Pod wpływem za kierownicą

O tym jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest kierowanie pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości, czy też pod wpływem narkotyków policjanci informują niemal codziennie. Niestety, praktycznie każdego dnia udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym, a coraz częściej również tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem narkotyków. Tylko w miniony weekend złotowscy policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców.

W sobotę 12 września, około godz. 1.00 w Złotowie policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali kierującego samochodem marki Volkswagen Golf. Po przeprowadzeniu badania na zawartość środków odurzających okazało się, że kierowca miał w organizmie zakazane środki tj. marihuanę.

Kilkanaście godzin później także w Złotowie policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli pojazd Renault, którego kierujący kierował pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy i marihuany.

Kierowcom pobrano krew do badań, w celu określenia dokładnej ilości zabronionych substancji i środków w organizmie każdego z nich. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a później przedstawiono im zarzuty karne kierowania pod wpływem narkotyków.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Natomiast za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Apelujemy do osób wsiadających za kierownice aut o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki takiej reakcji, być może przyczynimy się do tego, że nie dojdzie do kolejnej bezsensownej tragedii na drodze.

KPP Złotów 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Git
Git 14.09.2020, 14:58
Niemądre policjanty. Marihuana jest lecznicza!

Pozostałe