Rowerem przyjechał po samochód

  • 14.09.2020, 12:24 (aktualizacja 14.09.2020, 12:31)
  • Janusz Justyna
Rowerem przyjechał po samochód

Za kradzież i kradzieże z włamaniem odpowie 23-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego. Młody mężczyzna ukradł rower, by porzucić go później na rzecz osobowego audi. Dzień później został zatrzymany przez policjantów Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Krajence w chwili, gdy dokonywał zmiany tablic rejestracyjnych skradzionego pojazdu na jednej z posesji w gminie Krajenka. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Tajemnicze kradzieże zostały szybko rozwikłane. Najpierw utracony rower porzucony w miejscu kolejnej kradzieży, tym razem osobowego audi. Historia ma swój początek w nocy z 9 na 10 września br. Wówczas na jednej z pilskich ulic skradziony został markowy rower. Jednoślad został porzucony przy jednym z komisów samochodowych skąd z kolei dokonano kradzieży pieniędzy i osobowego samochodu marki audi o wartości kilku tysięcy złotych.

 

W dniu 10 września br. właściciel jednego z komisów samochodowych znajdujących się na terenie Piły powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile, że ktoś minionej nocy dokonał włamania do komisu, z którego zniknęły pieniądze, kluczyki i zaparkowany na placu samochód marki Audi A6. Jak ustalili, pilscy policjanci sprawca do komisu przyjechał rowerem, który porzucił przed bramą wjazdową. Jak się okazało markowy rower został utracony kilka godzin wcześniej na terenie miasta. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile niezwłocznie przekazał komunikat o zdarzeniu do wszystkich jednostek policji w kraju, informacja ta trafiła także do policjantów powiatu złotowskiego.

Dzień po kradzieży kryminalni z Komisariatu Policji w Krajence ustalili, że skradziony na terenie Piły samochód może znajdować się w gminie Krajenka. Dzięki bieżącej współpracy i intensywnej pracy funkcjonariuszy oraz ciągłej analizie zebranych w sprawie informacji policjanci namierzyli mającego związek z kradzieżą samochodu 23-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego.

W toku dalszych czynności, kiedy mieli już pewność, gdzie mężczyzna ukrył skradziony samochód wkroczyli na wytypowaną posesję i przed budynkiem zatrzymali złodzieja w chwili, gdy dokonywał zmiany tablic rejestracyjnych na skradzionym pojeździe. Wykonane przez mundurowych sprawdzenie numeru identyfikacyjnego pojazdu w policyjnych bazach danych potwierdziło ich ustalenia 23-latek natychmiast został zatrzymany. Jak ustalili krajeńscy policjanci to nie jedyne przestępstwa jakich dopuścił się młody mężczyzna.

Śledczy przedstawili 23-latkowi również zarzut kradzieży z włamaniem do jednej z firm na terenie gminy Krajenka. Po realizacji czynności przez policjantów z Komisariatu Policji w Krajence 23-latek został przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Pile, gdzie usłyszy zarzuty za przestępstwa, których dopuścił się na terenie powiatu pilskiego.

Za kradzież i kradzieże z włamaniem mieszkańcowi powiatu złotowskiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

MF

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe