Wojewódzka inauguracja roku szkolnego

  • 01.09.2020, 18:54
  • Janusz Justyna
Wojewódzka inauguracja roku szkolnego
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie był dziś gospodarzem wyjątkowej uroczystości. Na terenie tej placówki przed południem rozpoczęła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2020/2021.

Uczestników wydarzenia serdecznie przywitał Marek Skórcz - dyrektor Ekonoma, który w okolicznościowym przemówieniu przypomniał, że 1 września oznacza nie tylko powrót do szkoły. - W tym roku obchodzimy 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej - przypomniał. - Dzięki bohaterskiej postawie naszych pradziadków, dziadków, matek i ojców żyjemy dzisiaj w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Pamięć o tamtych wydarzeniach należy traktować jako patriotyczny obowiązek każdego Polaka - powiedział.

Następnie dyrektor zwrócił się do młodzieży. - Zależy nam, aby każdy uczeń w naszej szkole wzbogacał swój system wartości. Nasz patron Jan Paweł II mówił: w rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna. Ponadpodstawowy etap nauki przygotowuje młodego człowieka do podejmowania ważnych wyborów, które będą miały wpływ na jego przeszłość w perspektywie najbliższych kilku lat, a może na całe życie. Każdy z Was, Drodzy Uczniowie, obierze własną ścieżkę edukacji. Życzę, aby podążanie nią przyniosło Wam radość i satysfakcję - powiedział Marek Skórcz.

Następnie głos zabrali Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, p.o. Wielkopolski Kurator Oświaty Zbigniew Talaga, a także Starosta Złotowski Ryszard Goławski. Ze sceny popłynęły życzenia dobrego, a przede wszystkim bezpiecznego roku szkolnego, sukcesów naukowych i wychowawczych, satysfakcji z nauki i nauczania oraz twórczej pasji. Chwilę później wojewoda powiedział: "Rok szkolny 2020/2021 uważam za otwarty", a Marek Skórcz przypieczętował te słowa dzwonkiem.

W dalszej części uroczystości goście mieli okazję wysłuchać ciekawego programu artystycznego. Wystąpili uczniowie ZSE oraz podopieczne Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie ze swoją instruktor Weroniką Chałubek. Wcześniej wręczono awanse na wyższe stopnie zawodowe.

Inauguracja rozpoczęła się o godzinie 11:00, wcześniej zaś, tj. o godzinie 10:00, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiona została uroczysta msza święta.

Starostwo Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (45)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe