Brawo, Zofia!

  • 18.08.2020, 13:47 (aktualizacja 18.08.2020, 17:36)
  • Janusz Justyna
Brawo, Zofia!
W dniach 13-15 sierpnia 2020 r. w Toruniu odbyły się XXIII Jeździeckie Mistrzostwa Polski Amatorów. Nasz powiat reprezentowała Zofia Dendek (lat 14) na koniu Tankred (Klub Jeździecki Stajnia Anielin).

 

Po pokonaniu bezbłędnie dwóch parkurów półfinałowych, zawodniczka wywalczyła sobie prawo do wystąpienia w kolejnym etapie. I nawrót finału niósł ze sobą wiele emocji, gdyż stawką był ścisły finał (do którego kwalifikowało się jedynie 10 najlepszych par). Jeden błąd mógł przekreślić wszystko... Parkur był bardzo wymagający, ale Zosia i Tankred ponownie pokazali klasę, pokonując go na „czysto”. Radość była przeogromna, ale to nie był koniec emocji. II nawrót finału był rozgrywany w godzinach popołudniowych, w bardzo wysokiej temperaturze. Ciężko się było skoncentrować, a trzeba było ponownie jechać bezbłędnie, żeby uplasować się na podium. Dodatkową trudnością było to, że w przeciwieństwie do poprzednich trzech parkurów, ważnym czynnikiem był czas przejazdu. Trzeba było jechać szybko i „czysto”.

Zosia jechała jako ostatnia para, a na czas startu cała ekipa KJ Stajnia Anielin wstrzymała oddech... Udało się! Ostatnia przeszkoda przeskoczona, czas bardzo dobry. Chwila oczekiwania na wyniki i... Zofia Dendek na koniu Tankred zostali SREBRNYMI medalistami Mistrzostw Polski Amatorów w kategorii Junior!

inf. i fot. Natalia Cegiełka

Filmiki: I i II nawrót Zofii

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Janusz Justyna

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe