Prokurator Drewicz odpowiada na atak Stonogi

  • 17.08.2020, 11:48 (aktualizacja 17.08.2020, 11:57)
  • iej
Prokurator Drewicz odpowiada na atak Stonogi Źródło internetowe Ford Mustang - zdjęcie przypadkowe
Złotowski Prokurator Rejonowy Sebastian Drewicz wydał oświadczenie w odpowiedzi na internetową publikację Zbigniewa Stonogi. Oto jego treść: ;

Złotów, dnia 17 sierpnia 2020 roku

 

OŚWIADCZENIE

W związku z atakiem medialnym pana Zbigniewa Stonogi, zarówno na mnie, jak i moją żonę Darię Gołaszewską dokonanym w środkach masowego przekazu, szkalującym nas w oczach opinii publicznej oświadczam, iż nie jest prawdą, jakobym był właścicielem samochodu osobowego marki Ford Mustang o numerze rejestracyjnym PP sześć tysięcy sześćset sześćdziesiąt K, jak również stroną jakiejkolwiek umowy finansowej, której przedmiotem jest ten pojazd.

Samochód jest przedmiotem umowy leasingowej zawartej przez moją żonę, a w małżeństwie naszym obowiązuje ustrój umownej rozdzielności majątkowej. Pojazd wykorzystywany jest do celu mieszanego tj. służbowo – prywatnego, co jest zgodne z umową leasingu. Tym samym mam prawo go użytkować.

W konsekwencji, nie tylko nie miałem obowiązku ale przede wszystkim prawa wykazywać tego pojazdu w oświadczeniu majątkowym.

Podkreślenia wymaga, że oświadczenia majątkowe prokuratorów podlegają szczegółowej weryfikacji, zarówno przez przełożonych prokuratorów z jednostek nadrzędnych, jak i odpowiednie służby skarbowe i antykorupcyjne. Moje oświadczenie nie jest wyjątkiem w tym zakresie i nigdy nie formułowano wobec mnie zastrzeżeń co do rzetelności, prawdziwości i zgodności z prawem takich dokumentów.

Zwracam uwagę, że zamieszczone materiale pana Zbigniewa Stonogi oświadczenie majątkowe pochodzi z marca 2018 roku, a dotyczy roku 2017. W tym czasie moja żona nie zawarła jeszcze umowy, na podstawie której weszła w posiadanie w/w pojazdu.

Wskazując, że samochód jest przedmiotem umowy zawartej w Banku PKO BP, Zbigniew Stonoga z dużym prawdopodobieństwem był świadomy tego, że nie jestem jej stroną. Budzi to istotne wątpliwości co do rzetelności materiału Zbigniewa Stonogi, a w mojej ocenie świadczy o świadomej i celowej manipulacji.

Działania Zbigniewa Stonogi polegające na personalnym ataku na moją osobę oraz członków mojej rodziny niewątpliwie mają na celu podważenie moich działań jako oskarżyciela publicznego w sprawie, która obecnie toczy się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu, przeciwko między innymi mieszkańcowi Jastrowia oskarżonemu o czyn polegającym na udziale w bójce z użyciem noża, a w toku którego pokrzywdzony doznał obszernych obrażeń ciała, w tym ran kłutych mogących prowadzić do jego śmierci. Sposób relacjonowania przez Zbigniewa Stonogę przebiegu tego postępowania nakazuje sądzić, że staje on w obronie osób oskarżonych.

Stanowczo i jednoznacznie oświadczam, iż żadne insynuacje oraz podstępne zabiegi pana Zbigniewa Stonogi, jak i innych osób, nie wpłyną na decyzje procesowe w powyższym postępowaniu karnym, ani w żadnym innym.

 

Prokurator Rejonowy

Sebastian Drewicz

 

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ziomal
ziomal 24.08.2020, 19:41
Seba, daj spokój
wd
wd 20.08.2020, 11:55
Jóź wrócił, poszedł do pracy.
Marek
Marek 20.08.2020, 09:39
Godzinę temu pędził w kierunku Krajenki. Teraz wiem po co prokuratorowi takie szubkie auto.
666
666 20.08.2020, 09:57
Ahahahahah. Kolega dzwonił, że nagrał wyprzedzanie na kamerkę koło Philipsa.
Boguś
Boguś 20.08.2020, 09:01
To auto to śmieszna sprawa, kompromitacją jest sprawa sztywnego dyszla, który nie został zastosowany w przewozie drewna i zabił naszych młodych mieszkańców.
niby nie mam a mam
niby nie mam a mam 20.08.2020, 00:31
młodego męża czymś przyciągnąć trzeba.
Dociekliwy
Dociekliwy 19.08.2020, 17:13
Czy przejazdzki pana prokuratora sa wliczone jako koszty prowadzenia kancelarii zony i odliczone od podatku? Bo rozumiem ze leasing zona wrzuca w koszty
Ale to słabe
Ale to słabe 18.08.2020, 10:20
Mimo wszytko to słaby lans panoszyć się takim autem opłacanym za nieswoje. Prokuratorowi nawet rejonowemu nie wypada stwarzać takich pozorów. Sportowy mustang to atrybut luxusu, rozrzutności, prestiżu, kiedy społeczeństwo dowiaduje się ,że to zabawka i lans na koszt żony to traci w oczach jeździec.
NIE JESTEM ROBOTEM
NIE JESTEM ROBOTEM 18.08.2020, 14:48
nie wszystkich własną miarką. dla innych to auto jak każde inne.
zoolog
zoolog 17.08.2020, 16:47
Uwaga, stonogi atakują!
w
w 17.08.2020, 13:09
Ten mustang na zdjęciu jest bez rejestracji.

Pozostałe