Nietypowa wizyta - wąż!

  • 13.08.2020, 10:38 (aktualizacja 13.08.2020, 10:42)
  • iej
Nietypowa wizyta - wąż!
Zaalarmowani policjanci z Komisariatu Policji w Okonku interweniowali w dość niecodziennej sytuacji. Mundurowi odłowili w jednym z mieszkań w Lędyczku żmiję zygzakowatą, która mogła stanowić zagrożenie dla mieszkańców. Gad trafił już w bezpieczne miejsce.

 

Okoneccy policjanci zostali wezwani do nietypowej interwencji w środę, 12 sierpnia. Około godziny 17:00 mieszkaniec Lędyczka poinformował, że do jego mieszkania wpełzał wąż.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce od razu przystąpili do akcji. Niecodzienny gość, który wśliznął się z niezapowiedzianą wizytą do mieszkania 27-latka ukrył się pod meblami w kuchni. Mundurowi postanowili odłowić syczącego gada, którym okazała się żmija zygzakowata.

W Polsce występuje kilka gatunków węży, ale jadowita jest jedynie żmija zygzakowata, a jej jad powoduje przyspieszenie rytmu serca, bóle głowy, nudności, wymioty i może prowadzić do omdlenia.

Policjanci musieli działać bardzo ostrożnie, żeby nie zostać ukąszonym. Rzecz nie była prosta, jednak sprawnie działający funkcjonariusze dość szybko umieścili żmiję w plastikowym wiaderku. Za co otrzymali serdeczne podziękowania od mieszkańca Lędyczka, który obserwował niecodzienną interwencję.

Warto podkreślić w tym przypadku właściwą reakcję mężczyzny, który gdy tylko zauważył nieproszonego gościa, powiadomił służby. Pozwoliło to na właściwą reakcję i podjęcie działań, które zapobiegły groźnym konsekwencjom ukąszenia i bezpiecznemu odłowieniu węża.

KPP Złotów

loadingŁaduję odtwarzacz...

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe