Nowy rok - szkolny - za pasem

  • 12.08.2020, 12:35 (aktualizacja 12.08.2020, 14:03)
  • iej
Nowy rok - szkolny - za pasem

W auli im. Adama Krysińskiego w Starostwie Powiatowym w Złotowie odbyło się dziś spotkanie dotyczące organizacji roku szkolnego 2020/2021. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną w kraju, rozmawiano na temat zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczniom i pracownikom szkoły. W obecności Wicestarosty Złotowskiego Małgorzaty Sameć i Dyrektora Wydziału Oświaty Krzysztofa Doroszuka omówiono m.in. wytyczne opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej, które będą obowiązywać od 1 września 2020 r.

Zawierają one zarówno ogólne, jak i szczegółowe zalecenia związane m.in. z organizacją zajęć w szkole, higieną, czyszczeniem i dezynfekcją pomieszczeń oraz powierzchni, a także postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.

Na pytania i wątpliwości dyrektorów szkół oraz placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Złotowski, odpowiadały Dorota Kubat i Agnieszka Reszko-Kowalska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotowie.

Starostwo Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 15.08.2020, 08:44
Widać, że ten komentarz napisał ktoś, komu się wydaje, że zna się na oświacie, bo kiedyś chodził do szkoły:)
Oczywistość a jednak?
Oczywistość a jednak? 12.08.2020, 13:13
A już pisano że w nowym roku szkolnym zacznie się batalia o zdrowie, tylko kogo bo przecież nie uczniów skoro oni i tak co przyniosą to z domów.
Najgorsze to to że znowu będzie się próbowało nieudolnością edukacyjną obarczać rząd broniąc samorządy. Do tej pory jakoś nauczyciele nie widzieli Koronawirusa ba nawet z niego drwili będąc na obozach z rzeszą dzieci i młodzieży bez masek.
Cóż ważne aby walczyć z ministerstwem zdrowia i szkolnictwa, ważne aby robić szum przeciwko rządowi.
Nie ważne co jest przyczyną trudności ważne tylko to że rządzi PiS a nie KO i ludzie z źle połączonymi kablami w mózgu ( cyt Vel Sikorski ) wybrali nie tego Prezydenta którego chciała zagranica.
To wszystko przypomina Białoruś tam jest podobna ocena sytuacji szegolnie w polsko niemieckich mediach tylko że nauczyciele tam jak i w latach osiemdziesiątych u nas do protestów się nie garnią. Dlaczego, bo nie było wolno. Teraz kiedy Demokracja jaka kto chce, to można z byle powodu nawet tego wymyślonego.
Higiena osobista to coś takiego co powinno mieć miejsce nawet wtedy kiedy nie ma Epidemii a nauczyciele powinni o tym wiedzieć bez szukania problemu na nadchodzący nowy rok szkolny.

Pozostałe