Więzienie za nękanie?

  • 07.08.2020, 22:12 (aktualizacja 08.08.2020, 00:50)
  • Janusz Justyna
 Więzienie za nękanie?
Przyszedł w nocy pod drzwi jej mieszkania, groził pozbawieniem życia, nękał wysyłając wiadomości tekstowe, używając przy tym słów obraźliwych, przyjeżdżał pod dom tworząc poczucie zagrożenia. Pokrzywdzona kobieta powiadomiła o tym wszystkim policjantów z Komisariatu Policji w Jastrowiu. Ci zatrzymali 30-latka. Zebrany przez funkcjonariuszy i prokuratora materiał dowodowy trafił do Sądu Rejonowego w Złotowie, który zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaczęło się na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku uporczywym nękaniem byłej partnerki. Mężczyzna bez powodu wysyłał wiadomości tekstowe na telefon kobiety, które w dużej mierze zawierały słowa obraźliwe, przyjeżdżał pod jej mieszkanie, obserwował przez co wzbudził u niej poczucie zagrożenia. Kilka dni temu, mężczyzna z którym się rozstała przyszedł w nocy pod drzwi jej mieszkania, po czym uderzając w nie i krzycząc groził byłej partnerce uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Takie zachowanie mężczyzny wywołało u kobiety obawę, że może stać się jej krzywda a kierowane wobec niej groźby pozbawienia życia mogą zostać spełnione. Kobieta o wszystkim powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Z chwilą otrzymania zgłoszenia, policjanci z Jastrowia błyskawicznie pojawili się pod domem zastraszonej kobiety i zatrzymali podejrzanego. 30-latek trafił do policyjnego aresztu w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie. Pokrzywdzona z samego rana zgłosiła się do funkcjonariuszy w komisariacie w Jastrowiu, gdzie przyjęto od niej zawiadomienie o popełnionych przestępstwach.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 4 zarzutów, w tym dwukrotnego kierowania gróźb karalnych, zmuszania do określonego zachowania i stalkingu.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, także że zatrzymany mężczyzna dopuścił się także innych przestępstw. W marcu i maju bieżącego roku dwukrotnie włamał się do pomieszczeń gospodarczych na terenie Jastrowia kradnąc z ich wnętrza pilarkę spalinową i kuchenkę gazową.

30-latek był już notowany w policyjnych bazach między innymi za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy oraz marihuany.

Całość zebranych przez funkcjonariuszy i prokuratora materiałów sprawy trafiła do sądu rejonowego w Złotowie, który zastosował wobec 30-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu.

Teraz 30-latek może spędzić za więziennymi kratami długoletnią karę pozbawienia wolności.

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe