Sanepid ostrzega

  • 03.08.2020, 23:11
  • iej
Sanepid ostrzega

W związku ze stwierdzonym zachorowaniem na SARS-CoV-2 u osoby handlującej na targowisku w Złotowie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotowie przypomina o konieczności zachowaniu bezpiecznej odległości  klient- klient, klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca (min. 1,5 metra), jednocześnie na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży mogą przypadać 4 osoby kupujące. Należy stosować maseczki zasłaniające usta i nos. Na bieżąco dezynfekować ręce  środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Preferować sprzedaż bez gotówkową. Ograniczyć bezpośredni dostęp kupujących do środków spożywczych- pakowanie artykułów przez sprzedawcę.

Więcej informacji:

https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedawana-jest-zywnosc-zalecane-dzialania-zapobiegajace-zagrozeniu-epidemiologicznemu-covid-19-koronawirus/

PSSE Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
OKI
OKI 05.08.2020, 09:31
Dlaczego sprzedający na targowisku nie legitymują się wynikiem testu że nie są zarażeni Koronawirusem !!!!!!!


Przecież to takie proste a kontrola tego ułatwi pracę Straży miejskiej jak i poprawi bezpieczeństwo dla kupujących.


Sanepid do dzieła, róbcie wreszcie coś by Złotów był wolny od zarazy.
Złotów
Złotów 04.08.2020, 21:42
Na targowisku w Złotowie stoją nadal sprzedający ubrania bułgary którzy rozmawiali z zarażonymi bułgarami u których potwierdzono koronawirusa. Reszta bułgarów sprzedających nie ma żadnej kwarantanny a mieli kontakt z zakażonymi i prawdopodobnie mają koronawirusa są młodzi to mogą bezobjawowo przechodzić ale kupujących bedą zarażać. Dlaczego sanepid z tym nic nie robi? Ani ludzie tam sprzedający przecież za parę dni wszyscy bedziecie mieli wirusa. Do jednego wc wszyscy sprzedający chodzą i będą masowe zarażenia.
Też człowiek
Też człowiek 04.08.2020, 09:39
A co z tymi którzy mieli kontakt z chorą.
Czy Sanepid wie ilu ludzi miało z tą Panią kontakt?.
Słusznym jest też pytanie kiedy pracownicy sanepidu wyjdą z swojego bunkra do ludzi.
Tylko jeżeli już wyjdą to jest prośba aby to wyjście odbywało się po ludzku a nie z poczuciem służby żandarmerii wojennej.
Mieszkańcy muszą czuć wsparcie a dla niepokornych powinny być kary które uczą bez okazywania wyższości tych którzy je nakładają.
pytajnik
pytajnik 04.08.2020, 08:54
Tylko apel? A może jednak kontrole? Może jednak trzeba wyjść z budynku i pracować też w terenie?
Sara.
Sara. 04.08.2020, 10:24
Jedynie strażnik miejski walczy od tygodni na rynku o przestrzeganie tych wytycznych.Ale widzę napotyka na opór co niektórych,pytam gdzie do pomocy w tej ważnej sprawie jest Policja.
Lala
Lala 04.08.2020, 03:40
Komunikat Sanepidu, czyli jak kupić koperek z 1,5 m lub samemu złapać covidowca na targowisku. Złotowiaku chroń się sam bo państwo ma to gdzieś. Oprócz mandatow. A czy Sanepid nie może użyć kamery termowizyjnej na targowisku i przeskanować tam obecnych? Tak ponoć robią wKorei i pozbyli sie wirusa.

Pozostałe