Trzech pijanych nastolatków

  • 28.07.2020, 11:32
  • Janusz Justyna
Trzech pijanych nastolatków

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymali informację od kierowcy samochodu osobowego o jadących całą szerokością drogi w kierunku miejscowości Zakrzewo rowerzystach. Jak się okazało trójka nastolatków wracała znad jeziora „Zamza” kompletnie pijana. Przeprowadzone badanie wykazało, że 19-latek miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu, a jego 17 i 16- letni koledzy blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz poniosą surowe konsekwencje swojego zachowania.

W poniedziałkowe popołudnie oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał informację od kierowcy jadącego drogą W-188 o trójce młodych rowerzystów, którzy poruszali się całą szerokością jezdni. Natychmiast na miejsce udali się policjanci z Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki. Kilkadziesiąt metrów za wiaduktem policjanci zauważyli trójkę rowerzystów , którzy jechali w kierunku miejscowości Zakrzewo. Przeprowadzone podczas kontroli drogowej badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. Okazało się, że trójka młodych rowerzystów jest kompletnie pijana. 19-latek miał w swoim organizmie blisko półtora promila alkoholu natomiast jego dwóch młodszych kolegów w wieku 17 i 16-lat blisko dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialni nastolatkowie trafili pod opiekę rodziców.

 Teraz ich sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Złotowie. Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny lub grzywna nawet do 5 tys. złotych lub kara aresztu. Ponadto sąd wobec sprawcy może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres od 6 miesięcy nawet do 3 lat. Apelujemy do rodziców, wychowawców, aby zwracali uwagę na dzieci. Z kim i, gdzie spędzają wolny czas, i w jakim stanie wracają do domu. Przypominamy również, że sprzedaż napojów alkoholowych osobom, które nie mają 18 lat jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny i cofnięciem zezwolenia na ich sprzedaż.

 

 Trójka młodych mężczyzn i tak miała wiele szczęścia skoro w takim stanie upojenia alkoholowego wcześniej zażywała kąpieli na niestrzeżonym kąpielisku. Tym razem, na szczęście, nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

 

W większości przypadków główną przyczyną utonięć jest nieprzestrzeganie obowiązujących zasad i lekceważące podejście do własnego bezpieczeństwa. Często przyczyna tkwi również w nieodpowiedzialnej opiece nad dziećmi, ryzykownym zachowaniu osób dorosłych i ogólnie pojętym braku wyobraźni. Niestety, często takim zachowaniom towarzyszy alkohol i inne substancje odurzające.

KPP Złotów 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 28.07.2020, 23:03
Mieliśmy tą przyjemność, że widzieliśmy jak zachowywali się nad zamzą. Wcale takich nie jest szkoda. Głupotą jest myślenie, że nic się nie stanie, a tak naprawdę mogli zagrażać życiu nie tylko swojemu, a także kierowców drogi.
Więcej myślenia - to nie boli.

Pozostałe