Wakacyjne rozmowy o bezpieczeństwie

  • 28.07.2020, 10:28
  • iej
Wakacyjne rozmowy o bezpieczeństwie
Młodszy aspirant Damian Pachuc w ramach realizacji założeń akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” oraz „Bezpieczne Wakacje” odwiedził przedszkolaków z niepublicznego przedszkola Ekoludki oraz dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez dzienne opiekunki w Złotowie. W trakcie spotkania policjant z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii złotowskiej komendy przeprowadził prelekcję dot. bezpieczeństwa. Uczulił najmłodszych na niebezpieczeństwa jakie mogą na nich czyhać zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

 

Tematem spotkań było omówienie zasad bezpiecznego zachowania się w domu, na ulicy, w kontaktach z nieznajomymi ludźmi oraz podczas letniego wypoczynku - głównie nad wodą. Policjant z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii tłumaczył dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na pochwałę zasługuje znajomość numerów alarmowych jaką wykazały się przedszkolaki. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek młodszego aspiranta Damiana Pachuca. Bardzo chętnie przymierzały elementy umundurowania policjanta. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudził policyjny radiowóz wykorzystywany w codziennej służbie. Najmłodsi dowiedzieli się również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań.

Złotowscy policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób troszczą się o dzieci i młodzież, robią wszystko , aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek. Prelekcje mają przede wszystkim na celu ograniczenie negatywnych zdarzeń z udziałem najmłodszych, a w szczególności wypadków komunikacyjnych, zdarzeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, kontaktów z osobami obcymi, jak również rozwijanie u dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

MF

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe