Umów wizytę w urzędzie skarbowym, nowe zasady obsługi bezpośredniej

  • 25.07.2020, 23:47 (aktualizacja 25.07.2020, 23:51)
  • Janusz Justyna
Umów wizytę w urzędzie skarbowym, nowe zasady obsługi bezpośredniej
Od 3 sierpnia zostanie udostępniony nowy model obsługi bezpośredniej podatników. Sprawę podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie można załatwić wyłącznie po wcześniejszym zarezerwowaniu planowanej wizyty. Zmiany zostają wprowadzone w celu zapewnienia podatnikom jeszcze większego bezpieczeństwa oraz komfortu podczas załatwiania spraw.

Nowy model obsługi od 20 lipca ruszy pilotażowo w czterech urzędach skarbowych naszego województwa: w Koninie, Lesznie, Pile oraz Wrześni. W drugim etapie modelem tym zostaną objęte kolejne urzędy skarbowe. Od 3 sierpnia uruchomiony zostanie również w Urzędzie Skarbowym w Złotowie.

Wizyty rezerwować będzie można od 21 lipca. Najprościej zrobić to przez Internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Wizyta w urzędzie skarbowym – umów" na stronie www.wielkopolskie.kas.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych korzystając z zakładki „Jak załatwić sprawę w urzędzie".
Na wizytę można umówić się także telefonicznie pod numerami telefonów wskazanymi w tej zakładce lub podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie „Rezerwacja wizyty" zlokalizowanym blisko wejścia.

-
Liczymy, że nowa możliwość rezerwowania wizyt przez Internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw. Umawiając wizytę możemy skorzystać z kart usług, dzięki którym będziemy wiedzieli jakie dokumenty ze sobą zabrać. Z kolei dzięki wprowadzeniu zasady, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługiwani są wyłącznie klienci umówieni, chcemy uniknąć kolejek co z pewnością powinno poprawić komfort obsługi podatników.

Oczywiście nadal aktywne pozostają wszystkie dotychczasowe zdalne formy załatwiania spraw w urzędach skarbowych do których zachęcamy w pierwszej kolejności. Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej oraz możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych poprzez strony: www.podatki.gov.pl i www.biznes.gov.pl można skorzystać ze specjalnych, dedykowanych numerów telefonicznych działających w poszczególnych urzędach skarbowych. Ich numery można znaleźć na stronach poszczególnych urzędów w zakładce Kontakt.

-
Do urzędu umawiajmy się jeśli jest to niezbędne, a wizytę zarezerwujmy przez Internet, żeby niepotrzebnie nie czekać w kolejce oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych klientów.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Www
Www 26.07.2020, 09:00
Nieprawdopodobne, kto podzielił Polskę i Polaków na tych którzy są chronieni w ,,pracy" w maskach, za szybami, kratami przed innymi ludźmi i tych naprawdę zasuwających robotników, pracowników fizycznych w tym rzeszę kasjerek i kasjerów w supermarketach którzy praktycznie nie są niczym chronieni.
To jakiś absurd, przecież ci wszyscy po swojej pracy spotykają się na ulicach, właśnie w przeludnionych supermarketach i choćby na piknikach organizowanych przez miasto.
To jakiś cyrk który dzięli Polaków na chronionych i tych przeznaczonych na straty.
Trzeba jednak wiedzieć że kij ma dwa końce a los nie wybiera wg. wykształcenia, statusu posiadania czy wpływów których nawet komuniści w jak to mówią najgorszych czasach dla Polski nie mieli.
Jak to jest że petent grupując się w styczności nie wiadomo z kim może stać godzinami w kolejkach przed urzędami a pracownik tegoż urzędu nie może ich normalnie obsłużyć.
Wszystko to bardzo dziwi nie tylko naszych mieszkańców bo przecież obostrzenia są znoszone do tego stopnia że na trybunach piłkarskich może zasiadać połowa kibiców, to samo dotyczy masowych koncertów.
Jest pytanie, czy tam w tych miejscach urzędnik jest chroniony no nie więc o co w tym wszystkim chodzi. Czy to nie on stanowi większe zagrożenie dla petenta gdyż nie wiadomo gdzie i z kim po pracy przebywa.
Może to i dobrze że będzie można załatwić sprawę przez telefon ale czy do końca.

Pozostałe