Truck i bus

  • 17.07.2020, 13:28
  • Janusz Justyna
Truck i bus

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie przeprowadzili na terenie powiatu złotowskiego działania w ramach akcji "Truck-Bus". Działania miały na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

16 lipca br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego realizowali zadania w kolejnej edycji działań pod kryptonimem „Truck i Bus”. Do działań zostało skierowanych 8 policjantów.

Kontrole prowadzono na drogach o dużym natężeniu ruchu, miały one na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 78 pojazdów w tym 64 pojazdy ciężarowe, Z powodu złego stanu technicznego pojazdów nałożono 22 mandaty karne i 6 pouczeń.

Z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny pojazdów i brak aktualnych badań technicznych policjanci zatrzymali 24 dowody rejestracyjne .

Jak wskazują statystyki zły stan techniczny bardzo często jest powodem wypadków drogowych. Okresowe badania techniczne raz w roku, nie są tylko wymogiem określonym w przepisach, ale po to, aby zapewnić bezpieczeństwo nam i innym użytkownikom drogi. W Polsce obowiązuje całoroczny nakaz jazdy z włączonymi światłami mijania. Jest to szczególnie istotne, gdyż jak się okazuje, blisko połowa wypadków spowodowanych niedopatrzeniami technicznymi, wynika z braków w oświetleniu pojazdu. Drugą, w kolejności, przyczyną tego typu wypadków, stanowią braki w ogumieniu. Ostatnią przyczynę, stanowią usterki układu hamulcowego,

Policja mając na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadza regularne działania ukierunkowane na eliminowanie zagrożeń występujących w tym obszarze. Dlatego akcja "Truck - Bus" będzie cyklicznie przeprowadzana na drogach powiatu złotowskiego.

KPP Złotów 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe