Kierunek rozwoju miasta

  • 15.07.2020, 10:48 (aktualizacja 15.07.2020, 10:55)
  • iej
Kierunek rozwoju miasta

12 lipca 2020 roku odbyły się Konsultacje Społeczne, których przedmiotem było zagadnienie dotyczące kierunku rozwoju miasta zawarte w następującym pytaniu:

 

„Złotów. Wielkopolskie Zdroje – neutralne dla klimatu centrum dla zdrowia i aktywnego wypoczynku. Miasto czystych jezior i zieleni, atrakcyjne do życia, nauki i pracy. Serce historycznej Krajny. - Czy uważasz, że wybrany kierunek rozwoju miasta jest słuszny?”.

 

Konsultacje miały na celu uzyskanie Państwa opinii na temat kierunku rozwoju miasta i stanowiły element wniosku o dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

 

W głosowaniu wzięło udział 2925 osób, co stanowiło 79,57% osób biorących udział w II Turze Wyborów Prezydenckich. Wyniki prezentują się następująco: zobacz galerię. 

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tutejsi
Tutejsi 15.07.2020, 17:29
Jak mamy oceniać to proszę bardzo.
Po pierwsze żadne to konsultacje gdzie niby tajne głosowanie polega na tym że kilka osób z komisji przygląda się kto jaką kartkę wrzuci. Nie oszukujmy się tu u nas wszyscy się znają, więc z obserwacji wynika że większość bojących się wrzucało zieloną kartkę. Do tego jeszcze urna była przezroczysta. Poza tym ci co wrzucili czerwona kartkę byli notowani z nazwiska.
Takie konsultacje nie przeprowadzano nawet w carskiej Rosji.
Wszystko było by Ok, gdyby wyrażanie swojego stanowiska w sprawie ekologicznego rozwoju miasta odbywało się za parawanem tak jak głosowanie w wyborach.
W takiej formie jak ono się odbyło nic dziwnego że ponad 96% uznało obecny bałagan za właściwy rozwój miasta.
Mieszkańcy Złotowa nawet w tajnych wyborach głosując za parawanem nadal myślą że są obserwowani jak za komuny i dlatego głosują tak jak sobie tego życzą władze samorządowe. Trzeba puszczać oko żeby mieć nie wpływ na rozwój miasta czy kraju a wpływ na powiedzenie ,,dzień dobry Panu, Pani władcom urzędu.
Jak można godzić się z hasłem ,, Złotowskie Wielkopolskie Zdroje " miasto czystych jezior i zieleni bo o rowie rzecznym nikt już nie wspomina, skoro każdy widzi jak jest.
Jezioro Miejskie zamulone, Zaleskie skażone paliwami i bakteriami, a zieleń to ta którą pozostawił naczelnik a potem dziesiątki lat Burmistrz pan Wełniak. Zresztą drzewa te mają swoje lata i jak często słyszymy z braku wody same padają.
Gdzie ci którzy głosowali za, widzą ekologiczny rozwój Zlotowa no chyba że w szczelinach polbruku i płyt chodnikowych. Dofinansowanie z norweskiego funduszu do 2021r. a gdzie jest widoczne to od2014r. w co poszło w jaką ekologię. Być może w tę wirtualna bo jakoś żadnych zmian w temacie zieleni oprócz tej co była poprostu nie ma.
Dobrze wymyślone konsultacje bez mowy, bez odzewu, bez rozmowy, ot takie dla poparcia no i się udało.
Jedno co można z tego wywnioskować to to że z mieszkańcami nie ma co rozmawiać. Wystarczą kolorowe kartki i można jechać do końca tę pięciolatkę po swojemu tak aby wszystko zostało po staremu no z jedną różnicą, mała powierzchnia miasta za to dużo deweloperki, zagęszczenie ludności, coraz większy tłok i smog samochodowy.
Ot i o 6 tej, 7 mej, 14 tej, 15 tej, 17 tej, 22 giej, cała ekologia w centrum miasta fabryki czystego powietrza i zieleni a wieczorem na piwo do centrum.
A jak.
janosik
janosik 15.07.2020, 16:52
To to miasto ma jakiś kierunek rozwoju ????
kto tam na wszystko ma czas ?
kto tam na wszystko ma czas ? 15.07.2020, 13:40
Ciągle pytacie a robicie niewiele dla ludzi dorosłych.Idzie to powoli i ślimaczy się.Zanim napiszecie o Fundusze Norweskie to już będą nieaktualne .A dlaczego w 2015r nie występowaliście o te Fundusze? czy wtedy były niepotrzebne?

Pozostałe