Kierowali pod wpływem...

  • 13.07.2020, 22:59 (aktualizacja 13.07.2020, 23:03)
  • iej
Kierowali pod wpływem...
Nietrzeźwi i pod wpływem narkotyków! 4 nieodpowiedzialnych kierowców zostało zatrzymanych przez policjantów w miniony weekend na terenie powiatu złotowskiego. Teraz wszyscy odpowiedzą przed Sądem.

 

O tym jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest kierowanie pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości, czy też pod wpływem narkotyków, policjanci informują niemal każdego dnia. Niestety praktycznie każdego dnia policjanci udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym, a coraz częściej również tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem narkotyków. Tylko w miniony weekend  złotowscy policjanci zatrzymali czterech takich kierowców.

W piątek 10 lipca br. w Ptuszy policjanci Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali kierującego samochodem Vw Bora. Po przeprowadzeniu badania na zawartość środków odurzających okazało się, że kierowca miał w organizmie zakazane środki tj. marihuanę i amfetaminę.

W niedzielę 12 lipca br. w Złotowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd Opel Corsa, którego kierujący kierował pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy i kokainy.

Kierowcom pobrano krew do badań, w celu określenia dokładnej ilości zabronionych substancji i środków w organizmie każdego z nich. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a później przedstawiono im zarzuty karne kierowania pod wpływem środków odurzających.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi zostali zatrzymani podczas wykonywania czynności służbowych przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Lipce i Komisariatu Policji w Krajence.

Przypominamy, że zgodnie z art. 178a § 1 ustawy Kodeks karny, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Podsumowując, czy to będzie alkohol, czy też narkotyk, to odpowiedzialność będzie taka sama.

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe