Pałac w Debrznie Wsi - kupiony

  • 29.06.2020, 21:02 (aktualizacja 29.06.2020, 21:12)
  • iej
Pałac w Debrznie Wsi - kupiony
O sprawie wykupu pałacu w Debrznie Wsi krążyły rozmaite pogłoski, my może już potwierdzić oficjalnie, że ten zabytkowy obiekt znalazł nowego właściciela

Nowym nabywcą jest pan Bartosz Cent pochodzący ze Zgierza. Pałac stanie się mieszkaniem dla dużej rodziny pana Bartosza i jego żony. Poza tym nabywca planuje w piwnicach pałacu urządzić część "kulturalną" z wystawami prac znanych artystów. Niewykluczona jest szersza działalność artystyczna, także włączając śpiew operowy z uwagi na zainteresowania żony pana Bartosza. Oto fragment wpisu na Facebooku p. Bartosza: Pałac w stylu eklektycznym znajduje się w Debrznie-Wsi, w gminie Lipka, powiat złotowski, województwo wielkopolskie. Został wybudowany w 1885 roku przez rodzinę von Wilckens. Posiada około 1600 m2 powierzchni użytkowej, 5 kondygnacji oraz park ze starodrzewem o powierzchni około 16 000 m2. Urzekła nas niezwykła bryła tej budowli z bajkową wieżą; dobrze zachowaną, wypracowaną w każdym szczególe elewacją; filigranową budową okien oraz solidną, granitową podstawą. Jak widzieliście w naszym poprzednim poście Pałac wymaga gruntownego remontu. Naszym wielkim marzeniem jest tchnąć w pałac życie, zamieszkać w nim z naszymi dziećmi i rodzicami oraz prowadzić działalność kulturalną (muzyczną oraz plastyczną), czemu będzie przyświecać nadrzędna idea ratowania polskich zabytków.

Życzymy powodzenia i jeszcze większych chęci dla ratowania tej architektonicznej perełki!

iej, foto archiwum B. Cent

iej

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe