Nie krył zdziwienia

  • 23.06.2020, 12:10 (aktualizacja 23.06.2020, 12:17)
  • iej
Nie krył zdziwienia
Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki zatrzymali 59-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego w Zakrzewie w sierpniu 2019 roku. Włamywacz spowodował straty na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Mieszkaniec powiatu Tczewskiego, został nagrany przez kamerę prywatnego monitoringu kiedy pod osłoną nocy typował domy do których chciał się włamać. 59-latek usłyszał 2 zarzuty. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W sierpniu 2019 roku policjanci z Posterunku Policji w Lipce zostali poinformowani przez dwóch mieszkańców Zakrzewa o włamaniach do budynków mieszkalnych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że nieznana osoba pod osłoną nocy kiedy mieszkańcy budynków spali dokonała włamania do domów. Nocny włamywacz po rozwierceniu ram okiennych zdołał dostać się do wnętrza jednego z nich skąd dokonał kradzieży portfela z pieniędzmi. Suma strat na szkodę pokrzywdzonych wyniosła ponad 10 tysięcy złotych.

Dochodzeniowcy natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do jak najszybszego ustalenia sprawcy kradzieży z włamaniem. Policjanci szczegółowo analizowali zebrane w sprawie informacje i zabezpieczone materiały dowodowe w postaci śladów kryminalistycznych oraz nagrań z kamer monitoringu, które funkcjonariusze zabezpieczyli ustalając prawdopodobną drogę włamywacza. Okazało się, że przypuszczenia policjantów są słuszna na jednej z zakrzewskich ulic prywatna kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek mężczyzny poruszającego się pod osłoną nocy. Policjanci zabezpieczyli nagranie, ale podczas okazywania wizerunku potencjalnego sprawcy kradzieży innym złotowskim funkcjonariuszom okazało się, że mężczyzna nie został rozpoznany. Policjanci jednak na tym nie poprzestali i rozesłali nagranie do innych jednostek policji w kraju, film został również opublikowany na stronie Facebook Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Zebrane przez policjantów służby kryminalnej złotowskiej jednostki informacje po publikacji wizerunku sprawcy doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego czynu.

Mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie tczewskim nie potrafił ukryć zdziwienia i zaskoczenia, kiedy to złotowscy policjanci zapukali do jego drzwi. Prawdopodobnie był pewien, że jego czyny pozostaną bezkarne. Mężczyznę zatrzymano. Mieszkaniec gminy Subkowy usłyszał już  zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem.

59-latek przyznał się do winy teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Złotów

loadingŁaduję odtwarzacz...

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe