Konferencja u burmistrza

  • 17.06.2020, 12:04 (aktualizacja 18.06.2020, 23:18)
  • iej
Konferencja u burmistrza
Złotów szuka inwestora dla wieży ciśnień! Zgłoś pomysł na zagospodarowanie Góry Wilhelma

Burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit zaprosił dzisiaj na konferencję prasową. Konferencję można było obserwować na stronie miejskiej lub na profilu miejskim na Facebooku Złotów. Wielkopolskie Zdroje

Burmistrz zaczął od starań miasta o środki z funduszy norweskich. Mowa była też o nowej inwestycji w ramach ZTBS, o czym mówił prezes ZTBS Przemysław Pająk. Wkrótce ogłoszony zostanie wynik naboru na 15 mieszkań w bloku przy ul. Sienkiewicza 2, który zostanie oddany do użytku w II połowie 2021 r. Jak powiedziała Sylwia Muzioł, złożono 42 wnioski o mieszkanie w ZTBS. Partycypacja wynosi 35-60 tys. zł, czynsz 11,90 zł/m2. Wnioski rozpatrzy Komisja pod kierownictwem wiceburmistrz Małgorzaty Chołodowskiej. Komisja zakończy pracę do końca bieżącego tygodnia.

Wspomniano o programie Czysta woda, o którym mówiła prezes MZWIK Edyta Iwańska. Woda z miejskich ujęć jest w pełni zdatna do picia, nisko zmineralizowana, niskosodowa, nadaje się dla dzieci. W trakcie jest inwestycja modernizacji sieci wod.- kan., w 60 procentach już zrealizowana. Wkrótce ruszy intensywna promocja kranówki, która jest dużo tańsza od wody butelkowanej w plastykowe nie ekologiczne opakowania. Metr sześcienny wody w marketach to koszt 1200 zł, z kranu zaledwie 4,53 zł. 

Mówiono też o przyszłości wieży ciśnień, która powinna stać się atrakcją miejską. Są plany, by oddać ten obiekt inwestorowi, który z tego miejsca zrobi miejską perełkę. Możliwy jest zakup lub dzierżawa wieży oraz przyległego terenu i zabudowy. 

Podczas konferencji mówiono także o wymianie źródeł ciepła na ekologiczne, planowany jest kolejny nabór. Priorytetem jest podłączenie do sieci cieplnej lub gazowej. Od 15 maja weszły w życie nowe zasady, które uprościły starania o dofinansowanie. Chętnych burmistrz zaprasza do zielonego okienka w ratuszu.

Burmistrz mówił o Budżecie Obywatelskim, który radni w części wykluczyli z realizacji w bieżącym roku.

Mówiono także o nadaniu nazw parkom miejskim. Teren przy ul. Promykowej - propozycja z największą ilością głosów - Park Słoneczny. Park przy Jeziorze Baba - Park Mokrej Baby. Park przy byłym cmentarzu ewangelickim może nazywać się Parkiem Pamięci, park przy starostwie - Park 650-lecia.

Burmistrz zachęcał do wzięcia udziału w ankiecie na temat Raportu o Stanie Miasta.

Burmistrz mówił także o pomocy przedsiębiorcom skutkiem strat wynikających z pandemii koronawirusa. Planowane są kolejne formy wsparcia. Dotychczas z pomocy miejskiej skorzystało 18 podmiotów.

Burmistrz powiedział, że na posiedzeniach rady przy ustalaniu form pomocy przedsiębiorcom  radny K. Koronkiewicz naruszył dobra osobiste Karola Pufala, nie składając na wezwanie przeprosin na sesji. Z tego powodu burmistrz w tej sprawie złoży pozew sądowy.

Istnieje duża szansa, że jeszcze w tym roku do parku przy starostwie wróci muszla koncertowa! Już teraz chęć użytkowania zgłosiła szkoła muzyczna i chóry. Powstanie także całoroczne WC i magazynek. 

Pojawił się temat dworca PKP... Sprawa jest w toku... PKP jest gotowa oddać dworzec miastu, być może jeszcze w tym roku.

T. Drobczyński mówił o planach wobec pływalni Laguna i kąpielisk miejskich. Sezon na miejskich kąpieliskach zacznie się 20 czerwca. ZCAS liczy na rozsądek użytkowników. Nad bezpieczeństwem będą czuwać ratownicy z Nowogardu. Pływalnia Laguna ruszy 1 lipca, prawdopodobnie na 2 miesiące, do czasu kolejnych robót modernizacyjnych.

Otwiera się Muzeum Ziemi Złotowskiej, od najbliższego poniedziałku, dla 5 osób jednocześnie chcących odwiedzić obiekt.

Miasto szuka przestrzeni dla miłośników MTB i innych pasjonatów, chcąc oddać pod zagospodarowanie teren Góry Wilhelma. Ratusz czeka na propozycje!

Uwaga - dotychczasowy lokal wyborczy w Przedszkolu nr 2 będzie przeniesiony do siedziby WTZ przy Hubego 1.

Mówiono o słabej frekwencji w kinie samochodowym, które w najbliższym czasie będzie bezpłatne - z koniecznością pobrania wejściówek w ZDK. 

iej

 

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
STYK
STYK 18.06.2020, 12:51
A może by tylko zmienić nazwę na Mokry Park albo Modry park lub Zielony Park.
Baba powinna zniknąć bo to w tych stronach nieładna wręcz wulgarna nazwa pochodząca ze wschodu.

Jest jeszcze pytanie co z parkiem na po niemieckim cmentarzu. Tyle pieniędzy tam poszło a teren zarośnięty jak zawsze. Poza tym gdzie obiecane ławeczki.
Ocenne wspomnienie. Chyba można?
Ocenne wspomnienie. Chyba można? 17.06.2020, 20:45
No tak, wielkie odkrycie że czysta woda w kranie jest dobra.
Jest tylko jeden haczyk w stwierdzeniu że tańsza od tej w supermarkecie, czyżby było przymiarką do podwyżki za zimą wodę. Jeśli tak to i ścieki podrożeją.
Inwestycja w spacer do starej Wieży Ciśnień na zdrowie mieszkańców dobra bo i rzeczywiście widok z niej atrakcją może być.
Sprawa mieszkań też dobra rzecz, tylko dla kogo. Czekamy na piękną muszlę koncertową i cieszymy się z publicznej toalety w rejonie dworca który od wielu lat czeka na przejęcie przez miasto.
Kino samochodowe, darmowe czy nie to i tak niewypał. Może lepiej zorganizować kino letnie na półwyspie, dzieci i spacerowicze mogą przyczynić się do frekwencji a i późne wieczorne seanse dla młodych też by były atrakcją tym bardziej że gastronomia blisko. Góra Wilhelma inaczej Traugutta, hm a czy ona jeszcze jest to może ją rozryć jak w wielu podobnych miejscach bo co tam naprawdę by miało powstać jeśli nie mieszkania pod które terenu brak.
Jeśli chodzi o ocenę Stanu Miasta to co tu oceniać skoro jak widać z przekazu władza który rządzi surową ręką przedłużoną o sąd jeśli ktoś ma inne zdanie niż wladca. To już pachnie dyktatem bo jak u nas wygląda wolność słowa w której władza dała sobie jednostronne prawo do naruszania dóbr osobistych mieszkańców. Jeśli tak ma wyglądać wolność słowa nic dziwnego że czasy komuny są rzewnie wspominane.
Miasto cóż można się przejść by zobaczyć jak prawda o nim, ona sama się broni i pomyśleć że przed 2015r. jeszcze było tak równo, przejrzyście, mniej skupisk samochodów na chodnikach. Gdzie nie spojrzysz wszędzie one a był czas kiedy tu u nas było poprostu przyjemnie mieszkać.
Złotowskie Zdroje kraina pięciu jezior, gdzie ona się podziała?

tak tak
tak tak 17.06.2020, 18:18
MTB co to jest ? Teren musi być zniwelowany to po pierwsze a potem propozycje.
ZATOPIANKA
ZATOPIANKA 17.06.2020, 23:17
Co to za nazwa parku,, Park Mokrej Baby, "
Co na to Rada Kobiet i feministki.
Baby, a kto to jest i jeszcze aluzja ,,mokrej"
Lepiej nie szło wymyśleć.

Pozostałe