Boże Ciało w Złotowie i w Krajence

  • 10.06.2020, 19:07 (aktualizacja 10.06.2020, 23:28)
  • iej
Boże Ciało w Złotowie i w Krajence
Informacje z parafii:

Parafia św. Piotra i Pawła w Złotowie

W uroczystość Bożego Ciała porządek Mszy Św. będzie następujący: 08:00; 10:30; po procesji przy kościele ok.12:15; 17:00 i 19:00. Po Eucharystii sprawowanej o godz. 10:30 odbędzie się procesja po terenie przyległym do kościoła z czterema stacjami...

Parafia WNMP w Złotowie

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Ze względu na zbyt późne zniesienie pewnych ograniczeń, procesja Bożego Ciała będzie w tym roku wokół naszego kościoła. Uroczystą liturgię rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną o godz. 11.00. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 12.30. Pozostałe Msze wg porządku niedzielnego. Zapraszamy orkiestrę, dzieci I-Komunijne w albach na procesję i dziewczynki do sypania kwiatów. W Śmiardowie i Stawnicy Msze tego dnia o godz. 9.00. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała, w ramach nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

Parafia św. Rocha w Złotowie

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu sprawujemy w następującym porządku: 7.30, 9.00, 10.30, 19.30. Po Mszy świętej o godzinie 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy w obrębie naszego cmentarza. W procesji może uczestniczyć 150 osób, gdyby było nas więcej postarajmy zatrzymać się przy grobach w różnych miejscach cmentarza, żeby zachować wszelkie zalecenia i ustalenia dotyczące przebiegu procesji i zgromadzeń.

Parafia w Krajence

7.30 Msza św. w kościele św. Józefa – po Mszy św. procesja wokół kościoła.

8.00 Msza św. w Śmiardowie Krajeńskim.

10.00 uroczystości główne:

10.00 Msza św. w parku przy ulicy Dworcowej.

Trasa procesji – ulice: Ks. Januszewskiego – Sosnowa – Różana – Brzozowa – Lipowa. Zakończenie procesji w parku.

Z racji obowiązujących przepisów w czasie Mszy św. zajmujemy miejsca w wyznaczonych sektorach.

Miejsca w sektorach wskazują druhowie z OSP. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń, które oni wydadzą.

W każdym sektorze może być maksymalnie 150 osób.

Procesja po Mszy św. przebiegać będzie w następujący sposób: wierni z sektora I udają się
z jednym kapłanem do pierwszego ołtarza – pozostali adorują Najświętszy Sakrament. Gdy grupa pierwsza uda się do drugiego ołtarza procesję rozpoczynają wierni z II sektora z drugim kapłanem    i analogicznie postępują wierni z następnych sektorów.

Po zakończeniu procesji kapłan, który przewodniczył danej procesji udziela błogosławieństwa końcowego, po którym rozchodzimy się do domów (nie ma wspólnego zakończenia procesji).

Bardzo prosimy o zabranie na tę uroczystość śpiewników bądź książeczek do nabożeństwa, gdyż każda grupa procesyjna sama będzie śpiewać pieśni.

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 11.06.2020, 12:57
Można? Można. Skromnie i nabożnie, a nie po całym mieście.

Pozostałe