Brawura nie popłaca

  • 03.06.2020, 14:23 (aktualizacja 04.06.2020, 21:38)
  • iej
Brawura nie popłaca
W miniony wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Odbyły się one na terenie powiatu złotowskiego, zaś szczególnym nadzorem objęte zostały drogi na których kierowcy zdecydowanie mocniej przyciskają pedał gazu.

W miniony wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Odbyły się one na terenie powiatu złotowskiego, zaś szczególnym nadzorem objęte zostały drogi na których kierowcy zdecydowanie mocniej przyciskają pedał gazu.

Liczba wykroczeń związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości od początku roku spowodowała, że policjanci złotowskiej drogówki przygotowali wzmożone działania kontrolno-pomiarowe, które mają wpłynąć na wyobraźnię kierowców i eliminować z naszych dróg tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości. Takie działania zmierzają przede wszystkim do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych, których uczestnicy odnoszą ciężkie obrażenia ciała lub giną na drodze. Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Tylko w ciągu jednego, wczorajszego dnia policjanci z złotowskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych trzem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali uprawnienia do kierowania a 55 ukarali mandatami karnymi.

W miejscowości Franciszkowo mundurowi zatrzymali kierującego samochód marki Volkswagen. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, okazał się mieszkaniec gminy Piła, który, rozpędził citroena osiągając niedozwoloną prędkość 104 km/h.

Kolejne przekroczenie prędkości policjanci złotowskiej drogówki ujawnili na ul. Kościuszki w Lędyczku. W obszarze zabudowanym kierujący audi miał na liczniku w chwili kontroli 109 km/h przy obowiązujących na tym odcinku 50 km/h.

Tym razem brawura, brak rozsądku i niestosowanie się do przepisów drogowych zakończyło się na postępowaniu mandatowym i utracie prawa jazdy. Jednak niech takie sytuacje będą przestrogą dla wszystkich kierowców. Pamiętajmy, że często nadmierna prędkość kończy się tragedią nie tylko dla kierowcy, także dla całych rodzin, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowco życie to nie film droga to nie tor wyścigowy, jeden błąd może być ostatnim!

Pamiętaj, że zbyt wielu „spóźnionych” kierowców nie dojechało do celu!

Przestrzegaj przepisów, dostosowuj prędkość do warunków panujących na drodze, bądź uprzejmy i cierpliwy, zauważaj innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla ciebie i twoich pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

 

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe