Wójtowie z najwyższym wyróżnieniem

  • 01.06.2020, 10:53
  • iej
Wójtowie z najwyższym wyróżnieniem
Byli wójtowie gminy Zakrzewo – Jerzy Podlewski oraz Henryk Dobrosielski – zostali odznaczeni odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa Wielopolskiego”.

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Zakrzewo, zwołanej z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego, miała miejsce wyjątkowa uroczystość, która zapisze się w historii gminy. Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacek Bogusławski, w imieniu władz województwa i kapituły wręczył byłym wójtom gminy Zakrzewo – Jerzemu Podlewskiemu i Henrykowi Dobrosielskiemu oznaki honorowe „Za zasługi dla Województwa Wielopolskiego”. Inicjatorem i wnioskodawcą nadania odznaczeń dla byłych włodarzy był obecny wójt, Marek Buława. Praca obu odznaczonych wymiernie przyczyniła się do rozwoju gminy i poprawy jakości życia mieszkańców. Obaj wójtowie byli sprawnymi menedżerami i dobrymi gospodarzami, o czym może świadczyć stan finansów gminy, jak również ilość zrealizowanych inicjatyw i wzrastający poziom życia w gminie. Rozwój ten miał wielowymiarowy charakter i dotyczył nie tylko inwestycji infrastrukturalnych, ale i gospodarki, kultury czy narodzin nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego – przez dziesięciolecia obaj wójtowie zbudowali gminę, w której obecnie żyjemy. Odznaka „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” to zaszczytne honorowe wyróżnienie, nadawane osobom, jak również instytucjom czy organizacjom, które poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny województwa wielkopolskiego i jest to najważniejsze odznaczenie samorządowe.

UG Zakrzewo

iej

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe