Włamywacz z Krajenki

  • 30.05.2020, 00:32
  • iej
Włamywacz z Krajenki
Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi gminy Krajenka. Policjanci udowodnili mu pięć włamań oraz jedno usiłowanie włamania do różnych pomieszczeń. Jego łupem padły elektronarzędzia, piła spalinowa, kable energetyczne oraz rower. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

 

Pierwsze zgłoszenia o włamaniu do domu w budowie krajeńska policja otrzymała w grudniu 2019 roku. Ostatecznie zgłoszeń było 6, a pokrzywdzeni wycenili straty na prawie 4 tysiące złotych. Włamywacz kradł przede wszystkim elektronarzędzia, kable energetyczne oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach. Wartość skradzionego mienia nie była znaczna, jednak złodziej, wchodząc do pomieszczeń, najczęściej wyłamywał okna lub drzwi, czym powodował dużo większe straty niż warte było przedmioty, które zabierał.

Nad ustaleniem personaliów włamywacza pracowali policjanci ze Złotowa i Krajenki, a przełom w sprawie nastąpił z początkiem tego tygodnia. Funkcjonariusze w trakcie analizowania zgromadzonego materiału dowodowego, zabezpieczonych śladów kryminalistycznych oraz uzyskanych informacji ustalili, że za przestępstwa te może odpowiadać 23-latek z gminy Krajenka. Podejrzany został zatrzymany we wtorek 26 maja br. na terenie powiatu złotowskiego przez policjantów z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki.

Dzięki zaangażowaniu policjantów służby kryminalnej śledczy przedstawili 23-latkowi łącznie 6 zarzutów z czego pięć za włamania, a jedno za usiłowanie włamania. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe