3 promile alkoholu!

  • 28.05.2020, 15:01
  • iej
3 promile alkoholu!

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego dzięki właściwej reakcji mieszkańców Złotowa. Do obywatelskiego ujęcia kierowcy, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu doszło 26 maja br. w Złotowie. 46-latek za jazdę na ,,podwójnym gazie” musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną co najmniej 5 tysięcy złotych a nawet karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny złotowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na parking znajdujący się przy złotowskiej promenadzie zjechał kierujący osobowym oplem, który po chwili próbując wyjechać z parkingu zatrzymał się żywopłocie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego złotowskiej jednostki, gdzie zastali czterech mieszkańców Złotowa. Jak ustalili osoby znajdujące się na parkingu zauważyły dziwne zachowanie kierującego oplem, kiedy wjechał on w żywopłot podbiegły do auta myśląc, że kierowca zasłabł. Okazało się jednak, że od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu zabrali mu więc kluczyki od samochodu i powiadomili policję. Ujęty to 46-letni mieszkaniec gminy Złotów. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło podejrzenia zgłaszających wykazało, iż kierowca opla miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Mężczyzna usłyszy również zarzut, za który prawo przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywnę nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych.

 

Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom Złotowa za obywatelską postawę godną naśladowania. Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

 

Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !!!

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe