Oświadczenie przewodniczącego Rady Miejskiej

  • 27.05.2020, 19:51 (aktualizacja 27.05.2020, 20:05)
  • iej
Oświadczenie przewodniczącego Rady Miejskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej Złotowa Stanisław Wojtuń wygłosił dzisiaj podczas sesji rady oświadczenie, z którego wynika, że 4 członków jego klubu "Połączył nas Złotów" postanowiło o jego wydaleniu. Zdaniem przewodniczącego przyczyną jego wydalenia z klubu jest wyraźna różnica zdań między nim, a radnym Krzysztofem Koronkiewiczem. St. Wojtuń dodał, że nie ułatwi zadania swoim kolegom z klubu i w następnym kroku oczekuje wniosku o odwołanie go z funkcji przewodniczącego Rady  - na najbliższej, czerwcowej sesji... Sam tego nie zrobi, tym bardziej, że nie został poinformowany o decyzji klubu na piśmie.

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zach
zach 28.05.2020, 23:20
powiem tak.....W urzędzie komuna wiecznie żywa i tyle.
obserwator
obserwator 28.05.2020, 20:18
Źle się stało, że deweloper został przewodniczącym Rady. Obserwując jego działanie stwierdzam, że utrudniał wystąpienia radnych, a lobbował burmistrza. Tak nie powinno być. Współpraca owszem ale trzymanie strony burmistrza nie do przyjęcia. Poza tym nie działa dla dobra wyborców a szkoda.
ed
ed 30.05.2020, 16:23
Byłeś dzisiaj na Wodnej w Pile? Musisz zadbać od cygankę a nie tracić czas na pisanie komentarzy.
CRIVIT
CRIVIT 28.05.2020, 22:38
To się jeszcze okaże, mamy przecież początek kadencji.
U nas nie ma opozycji bo wszyscy w niej jesteśmy i chyba nigdy nie wyjdziemy.
Pewnie na to potrzeba wiele pokoleń bo my to zaskakujemy ale po latach.
Narazie trzeba mieć nadzieję że są między nami ludzie którzy mają sumienie i wiedzą co to jest Sprawiedliwość nawet bez Prawa i Sprawiedliwości.
Fragles
Fragles 28.05.2020, 18:18
Właściciel firmy deweloperskiej nie powinien być w radzie miasta albo nie powinien prowadzić interesów na terenie miasta. Koniec kropka!!! Pan Wojtuń na pewno ma dostęp do planów i kierunków rozwoju infrastruktury w mieście. Chyba nikt nie uwierzy że burmistrz mu nie powie gdy go zapyta.
VC
VC 30.05.2020, 16:24
Każdy ma dostęp. Developer ma takie same prawa jak pozostali ludzie.
Gosia
Gosia 01.06.2020, 17:58
VC totalna bzdura.
Ty czy każdy ma te same prawa co deweloper. Chyba upadłeś na głowę, to co może deweloper to ty możesz na to tylko patrzeć i się dziwić.
Gdzie ty VC żyjesz, czy twój świat jest różowy dlatego taki zamazany.
VC
VC 03.06.2020, 09:17
Podaj jakiś konkret, bo imputujesz, ubliżasz, atakujesz ad persona. Zachowujesz się jak ten spieniony radny. Napisz więc konkretnie do jakich tajemnic ma dostęp przedsiębiorca budujący domy?
VC nie imputuj
VC nie imputuj 04.06.2020, 14:33
A gdzie ty tu widzisz atak ad persona.
Podano do stołu, oświadczenie i wskazano konflikt interesów. Ot tyle i aż tyle a jeśli chodzi ci o tajemnice to proszę do Poliszynela on ci powie gdzie się znajdują.
Proszę bardzo
Proszę bardzo 03.06.2020, 12:35
Konflikt interesów – wzajemne przenikanie się interesów własnych i służbowych. Jest to zjawisko spowodowane współzawodnictwem o ograniczone zasoby dóbr niesubstytucyjnych, których nie da się reglamentować. Związany jest z utrudnieniami dotyczącymi realizacji potrzeb. Najczęściej pojawia się, gdy jedna ze stron zaspokaja swoje potrzeby kosztem drugiej strony.

Konflikt interesów narasta wtedy, kiedy jeden lub kilku interesariuszy pragnie zaspokoić swoje potrzeby kosztem drugiego. Ten typ konfliktu dotyczy m.in. tzw. dóbr rzeczowych (np. pieniędzy, czasu, dóbr) lub spraw proceduralnych (np. sposobu, w jaki powinno przebiegać zebranie) czy potrzeb psychologicznych (np. zaufania, wzajemnego poszanowania, sprawiedliwości). Konflikt interesów może być zidentyfikowany w dużych organizacjach, korporacjach lub partiach politycznych.

Według unijnej dyrektywy konflikt interesów obejmuje co najmniej każdą sytuację, w której członkowie personelu instytucji zamawiającej (…) biorący udział w prowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia lub mogący wpłynąć na wynik tego postępowania mają, bezpośrednio lub pośrednio, interes finansowy, ekonomiczny lub inny interes osobisty, który postrzegać można jako zagrażający ich bezstronności i niezależności w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia


Jolka
Jolka 27.05.2020, 22:39
Korona(ś)wirus w akcji
Nie tędy droga
Nie tędy droga 27.05.2020, 22:36
Panie Stanisławie, trzymanie z burmistrzem to zly wybór. Niech Pan spróbuje poszukać tresci w wypowiedziach burmistrza - nie ma jej tam. Jego burmistrzowanie to trzymanie sie "na fali" przy pomocy modnych, przekonujacych frazesow. Jego (wyszkolone) medialne przemowienia są chwytliwe, ale przy odrobinie uwagi wychodzi cale pustoslowie. Pana to przekonalo?
Obywatel.
Obywatel. 27.05.2020, 21:44
Teraz to chyba "Rozdzielił nas Złotów" :-D
LadyPunk
LadyPunk 27.05.2020, 20:25
A logo klubu Połączył nas Złotów zostanie zmienione? bo te dachy sugerują jakąś deweloperkę

Pozostałe