30 lat samorządu

  • 27.05.2020, 10:19 (aktualizacja 27.05.2020, 13:56)
  • iej
30 lat samorządu
27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wybory do samorządu terytorialnego po jego zniesieniu w 1950 roku

30 lat temu, 27 maja 1990 roku, odbyły się wybory samorządowe - pierwsze w pełni demokratyczne wybory w Polsce po 1945 roku. Reforma samorządowa z 1990 r., która wprowadziła samorządowe gminy, uważana jest za jeden z filarów III RP i uchodzi za jedną z najbardziej udanych reform ostatniego 30-lecia.

Z tej okazji, korzystając z zasobów miejskich, przypominamy Rady Miejskie Złotowa, które wybierano w wyborach od 1990 roku. Aktualnie z pierwszej rady wybranej w 1990 roku w Radzie Miejskiej Złotowa pracuje Roman Głyżewski.

W galerii przedstawiamy zdjęcia rad z poszczególnych kadencji oraz ich skład. Obecna rada nie posiada wspólnego zdjęcia, przedstawiamy zatem tylko jej skład: 2018-2023: radni Rady Miejskiej: Aldona Chamarczuk, Maciej Zając, Mariola Wegner, Janusz Justyna, Roman Głyżewski, Henryk Golla, Agnieszka Jęsiek-Barabasz, Grzegorz Kolera, Krzysztof Koronkiewicz, Zygmunt Muzioł (+2020), Jakub Pieniążkowski, Łukasz Piosik, Stanisław Wełniak, Stanisław Wojtuń, Krzysztof Żelichowski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Wojtuń, Wiceprzewodnicząca – Agnieszka Jęsiek-Barabasz, Burmistrz Miasta – Adam Pulit, Zastępca Burmistrza Miasta – Małgorzata Chołodowska.

Dzisiaj w sali sesyjnej złotowskiego ratusza dobędzie się sesja Rady Miejskiej w formie zdalnej, dzisiaj obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego.

iej

Foto: Archiwum Urzędu Miejskiego w Zlotowie

 

iej

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe