Jastrowie przejęło szkołę

  • 22.05.2020, 09:09
  • iej
Jastrowie przejęło szkołę
26 lutego 2020 roku roku Rada Powiatu Złotowskiego podjęła uchwałę w sprawie przekazania do prowadzenia przez Gminę i Miasto Jastrowie zadania własnego w zakresie oświaty, polegającego na prowadzeniu publicznych szkół ponadpodstawowych w Jastrowiu. Nieco ponad miesiąc później, a dokładnie 30 marca bieżącego roku, podobną uchwałę podjęli radni Rady Miejskiej w Jastrowiu.

 

Tym samym otwarta została ścieżka do pracy nad kształtem i treścią porozumienia, na mocy którego samorząd gminny miał przejąć od powiatu prowadzenie I LO im. Hipolita Cegielskiego w Jastrowiu, Technikum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Jastrowiu i Branżowej Szkoły I stopnia im. Hipolita Cegielskiego w Jastrowiu.

Wczoraj powyższe starania i trwające od wielu tygodni uzgodnienia znalazły finał. Podczas Zarządu Powiatu Złotowskiego Starosta Złotowski Ryszard Goławski i wicestarosta Małgorzata Sameć, przy kontrasygnacie skarbnika Grzegorza Piękosia oraz Burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie Piotr Wojtiuk, przy kontrasygnacie skarbnik Teresy Czyżewskiej, podpisali porozumienie w sprawie przekazania przez Powiat Złotowski do prowadzenia Gminie i Miastu Jastrowie zadania własnego w zakresie edukacji publicznej, polegającego na prowadzeniu publicznych szkół ponadpodstawowych w Jastrowiu. W tej ważnej chwili obecni byli członkowie zarządu powiatu - Ryszard Król, Andrzej Pietrzak i dr Paweł Owsianny, a także Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Jastrowie Agnieszka Głyżewska-Klofik.

Nadmienić należy, że wszelkie prawa i obowiązki organu prowadzącego w stosunku do przekazywanych szkół gmina przejmuje z dniem 1 września 2020 roku.

Starostwo Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gody
gody 22.05.2020, 09:59
Król, zajmij się gospodarką bo krowy ci przestaną dawać mleko a nie chodzisz za rączkę z Goławskim

Pozostałe