Współpraca policji - przestępcy zatrzymani

  • 20.05.2020, 12:23
  • iej
Współpraca policji - przestępcy zatrzymani
Wymiana informacji i skuteczna współpraca jastrowskich i wałeckich policjantów służby kryminalnej doprowadziła do zatrzymania dwóch 27-latków podejrzanych o kradzież z włamaniem oraz kradzież elektronarzędzi i sprzętu ogrodniczego z budynków gospodarczych. Straty spowodowane przestępczą działalnością pary złodziei pokrzywdzeni oszacowali na ponad 3 tysiące złotych. Mieszkańcom gminy Jastrowie grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do włamań oraz kradzieży z budynków gospodarczych dochodziło w 2019 roku, na terenie Szwecji w województwie zachodniopomorskim oraz w Jastrowiu w województwie wielkopolskim. Sprawcy z budynków gospodarczych kradli elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodniczy.

Sposób działania złodziei oraz rodzaj utraconych przedmiotów pozwoliły na postawienie tezy, że przestępstw może dokonywać ta sama grupa osób. Nie mające pozornie nic ze sobą wspólnego włamania i kradzież, na terenie dwóch województw, zostały powiązane, a wyjaśnieniem i zatrzymaniem ich sprawców zajęli się wspólnie policjanci służby kryminalnej jastrowskiego komisariatu oraz Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Skrupulatne działania funkcjonariuszy, zabezpieczony materiał dowodowy oraz wymiana informacji przyczyniła się do zawężenia grona podejrzanych. Ostatecznie dzięki współpracy i analizie zgromadzonych w ramach postępowań dowodach policjanci wytypowali potencjalnych włamywaczy.

Wczoraj policjanci przystąpili do realizacji zatrzymania mieszkańców gminy Jastrowie. Dwóch 27-latków usłyszało zarzuty dokonania włamań do dwóch budynków gospodarczych na terenie Szwecji, gdzie straty wyniosły ponad 2 tys. złotych oraz kradzieży elektronarzędzi na terenie miasta Jastrowie. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Za popełnione przestępstwa mieszkańcom gminy Jastrowie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe