Prawo jazdy szybko stracone

  • 19.05.2020, 22:48
  • iej
Prawo jazdy szybko stracone

Mimo mniejszego ruchu policjanci w majowy weekend ujawnili wiele niebezpiecznych zachowań na drodze. Niektórzy kierowcy za nic mieli bezpieczeństwo swoje czy innych zmotoryzowanych. Dwóch straciło prawa jazdy. Ale wobec jednego, który na przejściu dla pieszych wyprzedzał inny samochód oraz pędził w terenie zabudowanym z prędkością 97 km/h już toczy się postępowanie. Niebezpieczną jazdę młodego kierowcy, który prawo jazdy posiadał zaledwie od dwóch lat przerwali policjanci.

Na drogach powiatu złotowskiego minionego weekendu panował zdecydowanie mniejszy ruch niż podczas corocznych weekendów majowych w latach ubiegłych. Sytuacja spowodowana pandemią, ograniczenia z tego wynikające sprawiły, że ruch może i mniejszy, ale kierowcy zdecydowanie mocniej naciskają pedał gazu. Powoli wracamy do w miarę stabilnej sytuacji i dlatego warto przypomnieć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że trzeba zrobić z umiarem i zdrowym rozsądkiem. Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali bowiem 121 kierowców, którzy pedał gazu wciskali zdecydowanie za mocno nie stosując się do ograniczeń prędkości. Złotowscy policjanci ruchu drogowego mieli zatem sporo pracy. Podczas służby zaobserwowali wiele nieodpowiedzialnych zachowań. Łącznie zatrzymali dwa prawa jazdy – jedno za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 60 km/h w terenie zabudowanym w miejscowości Jastrowie na ul. Gdańskiej oraz jedno za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierowcę toyoty wobec, którego prowadzone jest postępowanie. 20-letni kierowca wyprzedzał bowiem inny samochód bezpośrednio na przejściu dla pieszych przekraczając dodatkowo prędkość w terenie zabudowanym o 47 km/h. Sytuacja ta była niezwykle niebezpieczna, bowiem przy przejściu znajdowali się piesi, którzy chcieli przejść na drugą stronę drogi. Na takie nieodpowiedzialne zachowania policjanci reagują z całą stanowczością.

 

Przed nami coraz mniej obostrzeń związanych z epidemią COVID-19, a co za tym idzie ruch na drogach będzie gęstniał. Do tego, aby bezpiecznie dotrzeć do celu niezbędny jest zatem zdrowy rozsądek, rozwaga, odpowiedzialność kierowców oraz zdecydowana reakcja Policji na wszelkie przypadki łamania drogowego prawa. Tylko takie połączenie sprawi, że na złotowskich szlakach komunikacyjnych będzie bezpiecznie.

KPP Złotów 

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pracujacy w Pile
Pracujacy w Pile 20.05.2020, 05:30
Tylko na krótkiej 30 kilometrowej trasie do Piły, jadąc z (prawie) przepisowymi prędkościami wyprzedza mnie codziennie co najmniej kilkanaście samochodów, z których na pewno kilku myśli "no kulaj się dziadku!".
podpis
podpis 20.05.2020, 11:07
Prawda.

Pozostałe