Nowy plac zabaw w Podróżnej

  • 18.05.2020, 18:26
  • iej
Nowy plac zabaw w Podróżnej
Dzięki dofinansowaniu z Fundacji BGK, które otrzymało Stowarzyszenie Satori w ramach programu "Moja Mała Ojczyzna", ogromnym zaangażowaniu mieszkańców Podróżnej oraz wsparciu ze strony Gminy Krajenka udało się zrealizować projekt "PODRÓŻ NA nowy plac zabaw".

Zniszczone, zagrażające bezpieczeństwu dzieci urządzenia placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Podróżnej oraz stary piasek zostały wymienione na nowe. Teren szkoły został posprzątany, ławeczki odmalowane, trawa skoszona, a przed ogrodzeniem zostały posadzone kwiaty.

W maju 2018 roku plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Podróżnej uległ zniszczeniu i został ogrodzony taśmą, aby dzieci nie mogły z niego korzystać. Po 5 miesiącach takiego stanu i braku jakiejkolwiek interwencji w celu poprawy sytuacji Stowarzyszenie Satori na własną rękę podjęło kroki pozyskania środków na wymianę urządzeń. Dokładnie rok później starania przyniosły zamierzony efekt. Ogłoszony w czerwcu 2019r. ogólnopolski konkurs "Moja Mała Ojczyzna" organizowany był przez Fundację BGK, która we wrześniu 2019r. wybrała 30 organizacji do dofinansowania kwotą w wysokości 30.000zł. 


W czwartek (21.05.2020r.) o godzinie 11.00 odbędzie się oficjalne podsumowanie i zakończenie Projektu podczas którego zostanie odtworzony krótki filmik przedstawiający realizację projektu oraz zdjęcia "przed" i "po"  na które serdecznie zapraszam.

Kwota dofinansowania ze środków Fundacja BGK - 30.000zł
Wkład własny finansowy Stowarzyszenie Satori - 369,50zł
Wkład własny finansowy mieszkańców Podróżnej (m.in. farby, pędzle, kwiaty, paliwo) - ok. 300zł
Wkład rzeczowy w formie nowego piasku Gmina Krajenka
Praca wolontariacka przy rozbiórce starego palcu zabaw, wymianie piasku, porządkowaniu terenu - mieszkańcy Podróżnej (m.in. rodzice dzieci uczęszczających do Publiczne Przedszkole w Podróżnej, Państwo Król, Pan Edward Zaręba, Szymon Łosoś)
Praca wolontariacka Koordynatora Projektu - Krystyna Gawlik.

iej

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe