Projekty uchwał pomocowych w Złotowie

  • 06.05.2020, 00:10 (aktualizacja 06.05.2020, 00:28)
  • iej
Projekty uchwał pomocowych w Złotowie
W środę 6 maja 2020 r., odbędzie się sesja Rady Miejskiej Złotowa, gdzie głosowaniu będą poddane ważne uchwały

Chodzi o uchwały dotyczące pomocy przedsiębiorcom z terenu miasta, którzy cierpią w związku z pandemią koronawirusa. Uchwały wypracował zespół, w skład którego weszli pracownicy ratusza, radni, przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych. Podczas poniedziałkowego, wspólnego posiedzenia wszystkich komisji Rady Miejskiej głosy radnych były podzielone, jedni uważali, że pomoc na ten moment jest wystarczająca (do końca czerwca) i adekwatna do możliwości miasta, inni twierdzili, że zbyt niska. Padały głosy, by zawiesić wszelkie inwestycje i zamierzenia, także Budżet Obywatelski, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na walkę ze skutkami koronawirusa. Ze strony pracowników ratusza można było usłyszeć z kolei argumenty, że inwestycje miejskie to praca dla wielu osób i możliwość zarobienia pieniędzy przez firmy z miasta...

Środowa sesja przyniesie ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące pomocy, której, co się gremialnie zgodzono, trzeba udzielić jak najszybciej zagrożonym przedsiębiorcom, którzy chcą utrzymać swoje firmy i ewentualne zatrudnienie. Na pewno jednakże, pomoc miejska, jaka by nie była, powinna być składową silnej pomocy przedsiębiorcom ze strony państwa.

Radni zadecydują także m.in. o wsparciu Szpitala Powiatowego w zakresie zakupu respiratora.

Zamieszczamy w pdf'ach treść wymienionych powyżej projektów uchwał.

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
B.M.
B.M. 06.05.2020, 21:47
Kupcie chociaż ten respirator ..albo dwa. Taka prośba. Pozdrawiam

Pozostałe