Pamiętali o Księdzu Patronie

  • 21.04.2020, 17:56
  • iej
Pamiętali o Księdzu Patronie
Przedstawiciele władz samorządowych Gminy Zakrzewo oraz Domu Polskiego-Centrum Idei Rodła uczcili pamięć ks. Patrona Bolesława Domańskiego.

Wiązanki kwiatów na grobie księdza Bolesława Domańskiego w 81. rocznicę jego śmierci złożyli wójt Marek Buława, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Doroszuk, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej i Spraw Społecznych RG Dorota Kowalczyk wraz z dyrektor Domu Polskiego-Centrum Idei Rodła Barbarą Matysek-Szopińską oraz radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Henrykiem Szopińskim.
Ks. Domański był prezesem Związku Polaków w Niemczech w latach 30-tych XX wieku uchodził za przywódcę duchowego i politycznego polskiej mniejszości narodowej w Republice Weimarskiej i III Rzeszy. Zmarł 21 kwietnia 1939 w Berlinie i został pochowany w Zakrzewie; msza żałobna i pogrzeb niezłomnego proboszcza stały się ostatnimi przed II wojną światową manifestacjami mniejszości Polaków w Niemczech.

UG Zakrzewo

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
a Jowita tam nie była?
a Jowita tam nie była? 22.04.2020, 13:11
W tytule powinno być "Pamiętali o zmarłym 100 Lat temu,księdzu"

Pozostałe