Policja wyciąga konsekwencje. Surowe

  • 06.04.2020, 13:21 (aktualizacja 06.04.2020, 14:38)
  • iej
Policja wyciąga konsekwencje. Surowe
Policjanci kontrolują miejsca objęte zakazem, a wobec osób łamiących obowiązujące zasady, wyciągają surowe konsekwencje. Policjanci nakładają grzywnę w drodze mandatu karnego do 500 złotych lub kierują wnioski o ukaranie do sądu. Niezależnie od tego, funkcjonariusze przekazują informacje o nieprzestrzeganiu zasad do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć na winnych grzywnę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych. Tylko w ten weekend 11 osób ukarano grzywną w drodze mandatu karnego, a wobec jednej osoby skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Złotowie.

 

Jak wiadomo, w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Nowe, zaostrzone przepisy obowiązują do odwołania.

Nad ich przestrzeganiem czuwają policjanci wspierani przez strażników miejskich. Na ulicach miast pojawiło się więcej patroli. Mundurowi sprawdzają, czy nikt nie przebywa w miejscach objętych zakazem oraz czy przemieszczanie się jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami życiowymi. Ci, którzy je lekceważą i narażają na niebezpieczeństwo innych, są surowo karani.

Złotowscy policjanci w miniony weekend pięciokrotnie interweniowali na zgłoszenia mieszkańców oraz w związku z ujawnionymi wykroczeniami. Wszystkie dotyczyły naruszeń nowych przepisów o gromadzeniu się i przemieszczaniu. Stróże prawa ukarali mandatami 11 osób lekceważących wprowadzone zasady oraz sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu.

W dniu 4 kwietnia policjanci interweniowali wobec dwóch mężczyzn, którzy nie dość że nie utrzymywali pomiędzy sobą dwumetrowego dystansu to spożywali wspólnie alkohol. Mieszkańcy Złotowa zostali surowo ukarani za nieodpowiedzialne zachowanie. Wobec jednego policjanci zastosowali grzywnę w drodze mandatu karnego natomiast wobec drugiego skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Złotowie.

W związku z obowiązującym stanem epidemii przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, w których uczestniczy więcej niż dwie niespokrewnione ze sobą osoby. Niestety nie wszyscy tego przestrzegają.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci zostali poinformowani o takim nielegalnym zgromadzeniu w Zakrzewie na ul. Człuchowskiej. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali tam czterech młodych mężczyzn, którzy wspólnie, bez zachowania obowiązującej dwumetrowej odległości przemieszczali się po miejscowości. Gdy funkcjonariusze zwrócili im uwagę, że swoim zachowaniem nie tylko łamią przepisy ale też narażają siebie na niebezpieczeństwo zarażenia usłyszeli, że przecież oni wyszli tylko się spotkać. Młodzi ludzie zostali ukarani mandatami karnymi.

Grzywną ukarana została, także kierująca zatrzymana na ul. Staszica w Złotowie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. 21-latka poinformowała funkcjonariuszy, że jedzie z towarzyską wizytą do członka rodziny. Policjanci przypominając o obowiązujących zasadach i wytycznych z Rozporządzenia Ministra Zdrowispowodowali, że kobieta udała się do swojego miejsca zamieszkania .

To tylko niektóre przykłady lekceważącego podejścia do obowiązujących obostrzeń.
Pamiętajmy! Zostańmy w domu dla wspólnego dobra, dbajmy o siebie i innych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przypominamy, że w celu ułatwienia nadzoru nad osobami przebywającymi w izolacji domowej została przygotowana specjalna aplikacja „Kwarantanna domowa” - darmowa, bezpieczna i dostępna na systemy Android i iOS. To proste narzędzie, którego użytkowanie jest od pierwszego kwietnia obowiązkowe.

Aplikacja znacznie ułatwia weryfikację realizacji obowiązków pozostania w kwarantannie. Każdego dnia do osób, które zainstalowały i aktywowały aplikację, przychodzi wiadomość z prośbą o przesłanie swojego zdjęcia. Za pomocą geolokalizacji oraz programu do porównywania twarzy sprawdzane jest miejsce pobytu i osoba, która powinna pozostać w izolacji domowej.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Opamiętajcie się
Opamiętajcie się 01.05.2020, 21:23
Pisowcy w Złotowie to by nawet na papierze toaletowym podali NIP Imię i Nazwisko adres zamieszkania i historię rodziny do trzeciego pokolenia wstecz wykreślając pochodzenie. Żeby tylko dać władzę mężowi Kornhauser( z niem, muszka domowa).Ten ,który mówił o UE jako wyimaginowanej wspólnocie.A dziś poucza Przywódców UE co mają robić.No naprawdę ludzie zacznijcie myśleć w Złotowie!!!!!!!
kikol
kikol 12.04.2020, 20:57
Kłopot polega na tym że bez względu na to co zrobi opozycja /albo czego nie zrobi/ , ciemny lud kupi wszystko. Problemem tak naprawdę nie jest Straszny Karłowaty Dziadyga i jego lokaje, tylko właśnie ów ciemny lud ''homo catholicus'' który ich popiera. Pytanie,czy nabierze wątpliwości gdy skończą się pieniądze do rozdania, a skończą się. Przykład III Rzeszy której ludność wciąż masowo stała za Hitlerem, gdy Hamburg i Drezno leżały już w gruzach, nie daje jednak większych nadziei
Ku p a
Ku p a 11.04.2020, 18:11
Szkoda, że prezesa zlotowska policja prezesa na cmentarzu nie zatrzymała. On na grób mamy, w towarzystwie ochroniarzy mógł jechać. Nie jesteśmy równi. My jesteśmy zastraszonym motłochem.
Oczywiste.
Oczywiste. 10.04.2020, 14:20
PiS nie jest winny wystąpienia Koronawirusa w Polsce. Musimy z tą epidemią walczyć wspólnie.
Za podwyżki opłat odpadów komunalnych odpowiada Burmistrz i z tym samo decydowaniem o zdrowiu i poziomie życia mieszkańców też musimy walczyć wspólnie.
Obecny sposób wyciągania pieniędzy od mieszkańców nie przynosi korzyści ani w walce z Koronawirusem ani z zwiększeniem odporności zdrowotnej złotowskich rodzin.
Wszystko w myśl zasady, mniej masz gorzej się odżywiasz.
Biedne społeczeństwo, chory naród.
Wiara Nadzieja
Wiara Nadzieja 08.04.2020, 10:44
Kochani siedżcie w domach ,nie roznoście zarazy i nie zatruwajcie powietrza koronawirusem on już u nas jest. Jak już rozsiejecie wszędzie w powietrzu to będzie jak w Chinach ,USA i innych,.Ludzie będą padać na ulicach , rodzice w domach a dzieci będą siedzieć i płakać nad zmarłymi , głodne , zasmarkane i przerażone .WIĘC ZASTANÓWCIE SIĘ KOCHANI MIESZKAŃCY wy którzy uważacie ze wasza wolność osobista jest najważniejsza bo teraz ta Wasza Wolność nazywa się niestety ŚMIERĆ.
bezprawie i obsesja
bezprawie i obsesja 09.04.2020, 21:04
Twój komentarz świadczy o OBSESJI a nie o zdrowym rozsądku! Wiedzy ci trzeba na temat bakterii, wirusów i tego co człowiekowi jest potrzebne, żeby z tym wszystkim walczyć ! Nie uchronimy się przed trylionem różnych wirusów siedząc w domu ! Wg ciebie okien też nie powinniśmy otwierać, zeby koronawirus nie wyleciał w powietrze ?! Teraz rząd wprowadza przymusowe maseczki w miejscach publicznych, zachowanie odległości plus maseczki powinno wystarczyć zamiast ograniczania wolności. To chore, ze ludzie nie mogą wyjść samotnie lub z kimś bliskim na spacer, do parku, do lasu, na ryby, zeby się odstresować i dotlenić ! To nie jest rozsiewanie zarazy ! Co ty masz za sieczkę w głowie ! Jeżeli jeden wirus tak cię przeraża, na trylion innych i całą masę trucizn, którymi jesteśmy faszerowani, to ci naprawdę współczuję
Tre
Tre 14.04.2020, 08:19
Tobie to ktoś do głowy nasrał?
obowiązuje do 11-kwietnia
obowiązuje do 11-kwietnia 08.04.2020, 01:22
nowe zaostrzone przepisy np. ograniczające przemieszczanie się obowiązują do 11-kwietnia a nie do odwołania ! https://www.gov.pl/web/koronaw…
kom
kom 08.04.2020, 00:01
PIS przeforsował wybory, bo słupki poparcia bardzo zmalały i ciągle maleją... Dzisiaj do pałowania ludzi służy nakładanie surowych kar finansowych za nierespektowanie kontrowersyjnych przepisów
precz z bezprawiem
precz z bezprawiem 07.04.2020, 21:12
PiS bez żadnego trybu pacyfikuje suwerena wykorzystując stan pandemii, czyli jak zwykle u Kaczyńskiego totalne bezprawie. Policji dano wolną rękę więc robią co chcą wg własnego uznania, powinno być sprecyzowane co dozwolone a co nie. Jak zwykle w PiSie wszystko działa na wariackich papierach.
gosc
gosc 07.04.2020, 19:58
Ha HA na podstawie rozporządzenia to karanie jest lamaniem prawa potrzebna jest ustawa ale w Polsce wszystko mozna wstyd po prostu za granicą az sie smieja zz nas
targ
targ 07.04.2020, 12:27
To co dzisiaj się dzieje na Targowisku to poraża ,i niestety będziemy mieli tego efekty za kilka dni.Brak jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa,grupki osób dyskutujących o polityce ,brak odstępów miedzy osobami ,macanie towaru przez kupujących bez rękawiczek.Panie Burmistrzu otwierając Targowisko bierze Pan odpowiedzialność za to co tam się dzieje .Gdzie są Pana służby które biorą kasę nie wychylając nosa z czterech ścian ?Postępowanie Pana jest naganne do zaistniałej sytuacji jak Pan sobie nie radzi niech Pan ustąpi ze stanowiska .
a tak chwalili się że maja kase
a tak chwalili się że maja kase 07.04.2020, 12:22
PiS nie ma na TESTY i pozamykał nas wszystkich w domach.Nagrody po 60000zł i wielkie pensje tylko dla rządu a teraz najbiedniejsi ludzi przez PiS cierpi.
Zobaczcie ile tysięcy testów zrobili Czesi,Niemcy,Słowacja a my na szarym końcu.
big
big 07.04.2020, 12:29
ty analfabetyczny durniu przestań pisać te durnoty bo ci żyłka pęknie
Nas już nikt nie obrazu.
Nas już nikt nie obrazu. 07.04.2020, 21:20
Nie wolno nikogo nazywać durniem w dodatku a alfabetycznym.
Przecież to tylko wróg PiSu a jest ich coraz mniej.
Zobaczysz ilu zwolenników przybędzie po wyborze A. Dudy na Prezydenta a ile wylezie tych ukrytych PiS-owców po trudnym czasie przetrwania. Pierwsze przez prawdziwy PiS oczekiwane, drugie nie bo PiS jest dla wszystkich ludzi a nie samo zachwytu pojedynczej rodziny czy własnego JAaaaaa.
Normalnie
Normalnie 07.04.2020, 10:41
Nikogo nie można siłą przymuszać do jakichś czynności nie objętych prawem. Nie ogłoszono Stanu wyjątkowego ani Wojennego a w demokratycznym państwie to najważniejsze.
W państwie prawa mieszkańcy muszą czuć się wolni i bezpieczni dlatego jedno co można to tłumaczyć że w stanie zagrożenia wirusem należy zostać w domu. Nikt nie ma prawa do karania czy bicia ludzi bo to tylko świadczy o dyktaturze która siłą przymusza ludzi do określonych celów wladzy.
My Polacy walczący o wolność dziesiątki lat wiemy co znaczy dla nas ta wartość jak i zdrowie Polaków. Z tego też powodu edukujemy i prosimy nie ma konieczności karania lecz przekazywania, nie ma konieczności -Zostań w Domu -.
freed
freed 08.04.2020, 18:14
to ty Jaśkowiak?
do  normalnie
do normalnie 08.04.2020, 10:46
Kochani siedżcie w domach ,nie roznoście zarazy i nie zatruwajcie powietrza koronawirusem on już u nas jest. Jak już rozsiejecie wszędzie w powietrzu to będzie jak w Chinach ,USA i innych,.Ludzie będą padać na ulicach , rodzice w domach a dzieci będą siedzieć i płakać nad zmarłymi , głodne , zasmarkane i przerażone .WIĘC ZASTANÓWCIE SIĘ KOCHANI MIESZKAŃCY wy którzy uważacie ze wasza wolność osobista jest najważniejsza bo teraz ta Wasza Wolność nazywa się niestety ŚMIERĆ.
big
big 07.04.2020, 12:30
następny dureń co ma 10 lewackich żyć
wolny człowiek
wolny człowiek 07.04.2020, 08:30
zero podstaw prawnych do nadkładania mandatów. nie mamy ograniczonych swobód obywatelskich. nie ma stanu wyjątkowego, wojennego, stanu klęski żywiołowej....
big
big 07.04.2020, 12:31
wolny to ty od rozumu jesteś
Maggaaa
Maggaaa 06.04.2020, 22:45
Tak zgadza się i najlepsze że jeszcze można złożyć sprawę w sądzie o odszkodowanie za mandat i za to że ograniczyli nasz wolność człowieka! Nie ma żadnego groźnego wirusa ludzie otwórzcie oczy i uszy a przedewszytkim uszy i posłuchajcie lekarzy naprawdę na wysokim poziomie nie tych co są podplacani do nagonki medialnej,nie ma zagrożenia życia dla ludzi zdrowych nie obciaonych wieloma chorobami!!
big
big 07.04.2020, 12:33
no i ziemia jest płaska zapomniałaś dodać ja pierd ..ole skąd wy się bierzecie?
gosc
gosc 07.04.2020, 19:59
Pajac nic wiecej
Eye
Eye 07.04.2020, 01:33
Prawda!!!
Marcin
Marcin 06.04.2020, 18:46
Radzę wszystkim aby nie przyjmowali nielegalnych mandatów. Policja nie ma podstawy prawnej aby wypisać taki mandat. Nie ma stanu nadzwyczajnego, więc wszelkie ograniczenia swobód obywatelskich jest bezprawne.
big
big 07.04.2020, 12:35
pusty dzban , niemożliwe co ty powiesz ....
Eye
Eye 07.04.2020, 01:33
To prawda!
333
333 06.04.2020, 23:52
Jak ktoś jest nieodpowiedzialny to trzeba siłą nauczyć rozumu. Zamiast mandatu proponuję porządny wpier...l
big
big 07.04.2020, 12:37
100/100 przez dupę do głowy ,kto takich cymbałów spłodził?

Pozostałe