Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych

  • 03.04.2020, 18:20
  • iej
Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych
Informacja ze strony RDLP Piła:

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szprytny
Szprytny 07.04.2020, 01:39
Las to zdrowie....najwiekszy wirus to PIS....to wszystko .obejrzyjcie Polsat eiadomosci...jak sie gubia ....wpadka za wpadka....manipulacja!!! Nie bądz kiszką nie daj się skręcić;)
Jeep
Jeep 06.04.2020, 11:25
UUU wilcy
Przepisy tak ale?
Przepisy tak ale? 05.04.2020, 14:01
Nie wiem albo rzeczywiście nie rozumiem albo coś jest nie tak.
Widzę w TV że idzie matka z dzieckiem i w 2 m odległości mężem. Pokazują Ok i policja nie podchodzi. Zaraz po tym pokazują idzie mąż z żoną i podchodzi do nich dwóch policjantów. Policjanci idą ramię w ramię obok siebie i dyskutują z pokazywana parą. To samo dotyczy pokazywanych interwencji dwóch policjantów którzy podchodząc do trzyosobowej rodziny tłumaczą im że powinni iść osobno czyli jeden z rodziców z dzieckiem/mi a drugi w 2 m odległości.
Nie mogę tego zrozumieć że policjanci obcy sobie ludzie mający swoje duże też w zagrożeniu Koronawirusem jak każdy chodzą parami, jeżdżą w jednym samochodzie i do tego podchodzą idąc bardzo blisko siebie bez wymaganych odległości do przechodzących rodzin udzielając im pouczenia.
Jeśli ktoś potrafi mi to kulturalnie wytłumaczyć to proszę.
G
G 10.04.2020, 09:00
Są w pracy tak samo jak lekarze pielęgniarki i wszyscy ludzie którzy pracują
Gajowy
Gajowy 05.04.2020, 07:50
Te zakazy są nielegalne nie przyjmować mandatu
goścWdom
goścWdom 05.04.2020, 11:46
Gajowy ,jak masz tam blisko siebie jakieś drzewo to cofnij się 10 kroków w tył i z rozpędu walnij w nie tym pustym dzbanem .
Kto
Kto 03.04.2020, 18:32
A co jak ktoś wyrabia drewno?

Pozostałe