Komunikaty z ratusza

  • 03.04.2020, 13:41
  • iej
Komunikaty z ratusza
Kochani mieszkańcy Złotowa, zwracamy się do Was z gorącą prośbą o przekazywanie ważnych informacji seniorom.

 

Dostajemy niepokojące informacje od sklepikarzy z miasta. Komunikat o zmianach w funkcjonowaniu sklepów oraz zasadach obsługi nie dotarł do starszych mieszkańców miasta!!.

Przypominamy zasady dotyczące sklepów  i punktów usługowych:

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3.

PRZYKŁAD To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów.

PRZYKŁAD Jeśli w banku są 3 stanowiska obsługi, to w jednym momencie na terenie banku może przebywać 9 osób.

Ważne! Liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są w danym momencie czynne.

Zasady te wpływają na kształtowanie się kolejek przed sklepami.

I tu najważniejsza informacja dla seniorów:

  • w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.  W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.
    WAŻNE! od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, wydawanych w sklepie (za darmo).

Przekażcie tę informację osobom starszym z waszych rodzin, waszym bliskim, sąsiadom. Ustalone godziny obsługi seniorów dają możliwość zrobienia zakupów z uniknięciem kolejek, a przede wszystkim nie narażają seniorów na kontakt z młodszymi osobami.

Przypominamy również o wolontariuszach, którzy wyręczają seniorów w robieniu zakupów. Kliknij na link i sprawdź szczegóły: wolontariat w Złotowie.

Apelujemy jednocześnie aby sklepikarze i kasjerzy byli wyrozumiali dla WOLONTARIUSZY, którzy mają legitymacje wystawione przez Urząd Miejski w Złotowie,  i które wyręczają osoby w wieku 65 + w robieniu zakupów.  

 

Ważne! Stacje benzynowe zostają wyłączone z tzw. „godzin dla seniora”.

Apteki natomiast w czasie tych dwóch godzin (10:00-12:00) będą mogły obsługiwać także tych, dla których nabycie leku lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia jest konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia lub zdrowia.

Wszystkie informacje dotyczące zasad i obowiązujących przepisów: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki?fbclid=IwAR1ymbQLCatzXJaAuq1T9HkI4RJ9HyaQNZdBS_0YiPMn08eop8T27wfEJXA

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
targ
targ 07.04.2020, 12:44
To co dzisiaj się dzieje na Targowisku to poraża ,i niestety będziemy mieli tego efekty za kilka dni.Brak jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa,grupki osób dyskutujących o polityce ,brak odstępów miedzy osobami ,macanie towaru przez kupujących bez rękawiczek.Panie Burmistrzu otwierając Targowisko bierze Pan odpowiedzialność za to co tam się dzieje .Gdzie są Pana służby które biorą kasę nie wychylając nosa z czterech ścian ?Postępowanie Pana jest naganne do zaistniałej sytuacji jak Pan sobie nie radzi niech Pan ustąpi ze stanowiska .
Daria
Daria 05.04.2020, 11:57
Inaczej
Część doskonale wie o tym, że są wyznaczone specjalne godziny dla nich.
Idzie zauważyć np. na rynku, że osoby starsze nie potrafią się dostosować do obostrzeń. Przykład?
Odstęp 2 metry to dla nich 10 cm. Na dodatek stoją i rozmawiają na środku drogi po której jeżdżą auta i nie zamierzają z niej nawet zejść. To samo dotyczy właśnie sklepów, takie same zachowania, czyli brak respektowania ogólnych zasad bezpieczeństwa da się zauważyć za każdym razem.
Paweł
Paweł 05.04.2020, 13:02
Daria, jak to zobaczysz ponownie udokumentuje i przekaż.
Pisanie o niczym nie przesądza a starsze osoby są poprostu starsze i może trzeba im przypominać.
ZTZ
ZTZ 04.04.2020, 10:22
Dziękuję za konkretne wyjaśnienia.

Pozostałe