60 tys. zł na nowy sprzęt dla szkół

  • 03.04.2020, 12:32
  • iej
60 tys. zł na nowy sprzęt dla szkół
Gmina Zakrzewo znalazła się w gronie beneficjentów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 i otrzyma nieomal 60 tys. zł na realizację projektu Zdalna Szkoła, dzięki czemu w najbliższych dniach do szkół trafi 27 nowych komputerów

 

Począwszy od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Wniosek Gminy Zakrzewo został oceniony pozytywnie i znalazł się na liście wniosków grantowych wybranych do dofinansowania, co oznacza, że samorząd otrzyma kwotę 59.999,94 zł na zakup sprzętu. 27 nowoczesnych laptopów w najbliższych dniach zostanie przekazanych do użytku gminnych szkół – Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. dra B. Domańskiego w Zakrzewie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wiśniewce. Projekt Zdalna Szkoła realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego internetu, działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

UG Zakrzewo

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe