Nasze sukcesy w Beskidach!

  • 01.04.2020, 23:41 (aktualizacja 04.04.2020, 21:38)
  • iej
Nasze sukcesy w Beskidach!
Otrzymaliśmy wstępne wyniki XXVII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ”MIESZKAM W BESKIDACH” w Świnnej. Jego celem jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Co roku wpływa na ten konkurs kilka tysięcy prac w różnych technikach i w różnych kategoriach.


Jak co roku wychowankowie zajęć makramy z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie wyplatali na ten cel swoje prace. W tym roku do konkursu po raz pierwszy swoją pracę wykonały Natalia Leszczyńska i Adriana Dawidowska oraz Jolanta Surma, która wielokrotnie uczestniczyła już w tym konkursie. Oczywiście, wszystkie te prace wyplatane były techniką makramy. - Miały być cztery pory roku, ale jedna z wychowanek nie zdążyła z wykonaniem pracy, wysłaliśmy więc jesień, zimę i wiosnę w Beskidach - opowiada Jolanta Surma, ich nauczycielka. Zdobyliśmy duży sukces! Natalia Leszczyńska za „Jesień w Beskidach” (jesienna sowa na gałęziach) zdobyła w kategorii Formy przestrzenne w kategorii powyżej 15 lat I MIEJSCE, a Adriana Dawidowska za „Wiosnę w Beskidach” (zielone drzewko z krokusami) w tej samej kategorii II MIEJSCE. To duży sukces naszych wychowanków, którzy już niejednokrotnie zdobywali czołowe miejsca w różnych konkursach. Makrama jest bardzo pracochłonną techniką, ale dla młodzieży korzystających w zajęciach rękodzieła w POPP w Złotowie daje dużo satysfakcji.

Nauczycielka zajęć rękodzieła artystycznego, złotowska artystka i prezeska Klubu Artystów „Pasja”, Jolanta Surma, zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ za „Zimę w Beskidach” (zimowe drzewko). W konkursie brały udział także twórczynie z Klubu Artystów „Pasja”, Gizela i Teresa Kruczyńskie. Gizela Kruczyńska za obraz „Sianokosy w Beskidach” w kategorii Nicią malowane zdobyła II MIEJSCE, a Teresa Kruczyńska za „Pejzaż zimowy III MIEJSCE. Duże gratulacje dla wszystkich nagrodzonych.

Info POPP/Pasja

iej

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe