Poszukiwany - trafił za kratki

  • 19.03.2020, 11:11
  • iej
Poszukiwany - trafił za kratki
Przez blisko rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 46-latek unikał zatrzymania. Od 2019 roku za gwałt z użyciem przemocy, spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała oraz znęcanie się nad swoją ofiarą ścigali go niemieccy policjanci. Został zatrzymany w Lipce dzięki zaangażowaniu policjantów z miejscowego posterunku oraz ścisłej współpracy ze stroną niemiecką.
 

46-latek, który zamieszkiwał na terenie Niemiec w związku z pandemią koronawirusa postanowił powrócić do Polski. Za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania wystawił niemiecki sąd w Salzigitter w 2019 roku. Dzięki ścisłej współpracy polskiej i niemieckiej policji funkcjonariusze posterunku policji w Lipce ustalili aktualne miejsce pobytu poszukiwanego 46-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie gminy Lipka. Jak ustalili, funkcjonariusze 46-latek podejrzany jest o gwałt z użyciem przemocy, spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała i znęcanie się nad swoją ofiarą, wszystkich tych czynów dopuścił się na terenie Niemiec. Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzna trafił wprost do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która będzie wnioskować o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W tym czasie zostaną wdrożone kolejne procedury celem przekazania mężczyzny niemieckim organom ścigania.

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego, uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

Jednocześnie informujemy, że istnieje strona internetowa www.poszukiwani.policja.pl na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi.

Jeśli kogoś rozpoznamy, możemy także wysłać e-mail, pod podany adres, lub skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym nr 112.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe