W Czernicach powstanie „Szatnia na medal”!

  • 13.03.2020, 13:26
  • iej
W Czernicach powstanie „Szatnia na medal”!

Gmina Zakrzewo po raz drugi z rzędu pozyskała dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na remont kolejnej szatni sportowej. Zarząd Województwa Wielkopolskiego 12 marca oficjalnie przyjął listę podmiotów, przewidzianych do dofinansowania w ramach trzeciej edycji Programu „Szatnia na Medal”.

Jak informuje Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego:  - Zgodnie z przyjętą listą rankingową w pierwszej kolejności dofinansowaniem objęte zostanie 57 jednostek samorządu terytorialnego z Wielkopolski. Wśród nich jest 26 podmiotów, które skorzystają z Programu po raz pierwszy.

 Wśród nich jest samorząd gminy Zakrzewo, który pozyskał 37.500,00 zł na remont szatni sportowej w Czernicach, co stanowi niespełna połowę całej kwoty remontu, którego koszt sięgnie ok. 80.000,00 zł. Przypomnijmy, iż w 2019 r. całkowicie odnowione zostały obiekty w Zakrzewie, użytkowane m.in. przez klub Jedność Zakrzewo. W tym roku całkowicie wyremontowane zostaną obiekty szatniowe w Czernicach.

Autorski Program Samorządu Województwa Wielkopolskiego został zainaugurowany w 2018 roku. W dwóch dotychczasowych edycjach zrealizowano łącznie 126 zadań (28 inwestycyjnych oraz 98 remontowych) na terenie 30 wielkopolskich powiatów. W tegorocznym budżecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego zarezerwowano 4 000 000 złotych na zadania realizowane w Programie „Szatnia na Medal”. Program „Szatnia na Medal” wpisuje się w realizację zadania samorządu wielkopolskiego, którym jest tworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania sportu.

Na podst. UMWW

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe