Śniadanie biznesowe w Zaciszu

  • 04.03.2020, 10:15 (aktualizacja 05.03.2020, 20:54)
  • Iej
Śniadanie biznesowe w Zaciszu
Wczoraj w CWK Zacisze w Złotowie odbyło się śniadanie biznesowe, którego tematem przewodnim było zaprezentowanie zachęt inwestycyjnych i instrumentów wsparcia w rozwoju przedsiębiorców.

 

 Przedmiotem spotkania było omówienie instrumentu wsparcia w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji, dzięki któremu zachęty podatkowe dla przedsiębiorców są dostępne w każdej gminie, na terytorium całej Polski. Dziś każdy przedsiębiorca planujący realizację nowej inwestycji w sektorze przemysłowym lub nowoczesnych usług dla biznesu może starać się o uzyskanie zwolnienia w podatku dochodowym. Co ważne, pomoc jest udzielana na nowe inwestycje realizowane od podstaw na własnej działce, a także na rozbudowę istniejącego zakładu. W zależności od kategorii firmy (mała, średnia lub duża) oraz od stopy bezrobocia w danym powiecie wsparcie może wynieść nawet do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji, realizowanych na terenie powiatu złotowskiego.  

 

Podczas spotkania zaprezentowane zostały również specjalistyczne usługi doradcze oferowane przez Słupski Inkubator Technologiczny. Przedstawione było praktyczne wykorzystanie usług pomiarów i skanowania 3D, inżynierii odwrotnej, prototypowania i druku 3D oraz pomiarów termowizyjnych z ziemi i powietrza. W głównej mierze usługi te mogą usprawnić kontrolę jakości w przemyśle i zoptymalizować procesy produkcyjne.

 

Ponadto zaproszeni goście mieli okazję krótko zaprezentować swoją firmę podczas minutowej prezentacji, z uwzględnieniem informacji o firmie, co oferuje oraz jakich usług, produktów potrzebuje. Z kolei część networkingowa była bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów, połączone z degustacją kuchni oferowanej przez restaurację.

Iej

 

 

Iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
70%renty/emerytury musi chory oddaćHospicjum
70%renty/emerytury musi chory oddaćHospicjum 11.03.2020, 10:34
Po drugiej stronie miasta potrzebne jest Hospicjum II. Dawno,na zebraniu w UM,mówiła o tym Siostra Dyrektor Hospicjum,że brak miejsc i musi chorym odmawiać.Ma 50 dzieci i około 100 chorych dorosłych i miejsc brak.

Pozostałe