Spotkanie w sprawie funduszy norweskich

  • 02.03.2020, 12:13 (aktualizacja 02.03.2020, 17:27)
  • iej
Spotkanie w sprawie funduszy norweskich
Dzisiaj w sali sesyjnej złotowskiego ratusza odbyło się spotkanie konsultacyjne dot. dokonania wyboru i oceny czynników warunkujących rozwój miasta

Uczestnicy konsultacji dokonywali oceny kluczowych czynników rozwoju Złotowa, w tym mieściła się: sytuacja ekonomiczna kluczowych firm; oferta usług rehabilitacyjno-zdrowotnych; stan finansów miasta; dostępność komercyjnych lokali, w tym mieszkalnych; dostępność i stopień przygotowania terenów inwestycyjnych; walory turystyczne i dziedzictwo kulturowe; oferta oświatowa dla rynku pracy; współpraca pomiędzy sektorami samorząd - biznes-NGO; kompleksowy produkt turystyczny miasta i okolicy; infrastruktura sportowo-rekreacyjna; infrastruktura kulturalna; opieka nad dziećmi; oświata i wychowanie; tereny pod zabudowę mieszkaniową; poziom bezpieczeństwa publicznego; dostępność usług zdrowotnych i opiekuńczych; aktywność organizacji pozarządowych; zmiany demograficzne; miejska komunikacja publiczna; autobusowa i kolejowa komunikacja publiczna; aktywność obywatelska; dostępność obiektów i usług miejskich; oferta spędzania wolnego czasu; walory przyrodniczo-krajobrazowe; infrastruktura komunalna; zewnętrzna dostępność komunikacyjna; granice administracyjne miasta; wewnętrzna dostępność komunikacyjna - obwodnica, parkingi i wiadukty; jakość wód powierzchniowych - rzeki i jeziora; obiekty aktualnie niewykorzystane na potrzeby mieszkańców; jakość powietrza; infrastruktura wypoczynkowo-konferencyjna. 

Uczestnicy spotkania wydawali ocenę stanu aktualnego powyższych zagadnień oraz rokowania na przyszłość w skali minus 10 - plus 10. Oceny były różne, choć np. w zakresie jakości powietrza niemal wszystkie miały wartość minusową. Jako mocne punkty Złotowa uznano infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, poziom bezpieczeństwa publicznego, usługi rehabilitacyjno-zdrowotne, aktywność organizacji pozarządowych, aktywność obywatelską, dostępność obiektów i usług miejskich, ofertę spędzania wolnego czasu, walory przyrodniczo-krajobrazowe, infrastrukturę komunalną.

Słabe strony: jakość powietrza, kompleksowy produkt turystyczny, obiekty niewykorzystane, miejska komunikacja publiczna, komunikacja autobusowa i kolejowa, infrastruktura wypoczynkowo-rekreacyjna. Najsłabiej oceniono demografię, choć ta realnie nie wygląda najgorzej. 

Uczestnicy konsultacji wytknęli, że niektóre zagadnienia były źle sformułowane, nieadekwatnie połączone, między innymi w zakresie rehabilitacji, czy opieki medycznej. A te, zależnie prywatne, czy państwowe mocno się różnią.

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Laik
Laik 02.03.2020, 22:59
Infrastruktura sportowa na plus ? Dobre sobie , hala Złotowianka za niska bez trzech sektorów, latem mozna sie udusić . Boisko piłkarksie na Sparcie za krotkie . Boisko treningowe na Wioślarskiej nie istnieje. Jesli patrzec pod kątem ilosci to rzeczywoscie obiekty są , ale na pewno nie po to zeby słuzyły złotowskim klubom i trenującej tam mlodzieży. Mam wręcz wrazenie ze wszystko projektowane i budowane po to zeby sie za duzo w Złotowie nie dzialo , i ktos sie za duzo nie napracował przy organizacji . Wstyd... bo pieniądze wydane ale bez udzialu osób kompetentnych, a tylko po to zeby głosy wyborców sie zgadzały.

Pozostałe