Laureatki stypendium Marszałka Wielkopolski

  • 27.02.2020, 22:20 (aktualizacja 27.02.2020, 22:28)
  • iej
Laureatki stypendium Marszałka Wielkopolski Teresa Kruczyńska jest laureatką wielu konkursów
Uchwałą nr 1848/2020 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 14 lutego 2020 przyznane zostały Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury na rok 2020. Wśród 21. laureatów są osoby związane z Ziemią Złotowską

W gronie laureatów są panie działające na terenie powiatu złotowskiego:

Agnieszka Fertała – absolwentka Szkoły Baletowej w Poznaniu, pedagogiki baletu na Akademii Muzycznej w Warszawie, a także studiów podyplomowych w zakresie form gimnastyczno-tanecznych i fitnessu na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W latach 2001 – 2016 tańczyła jako solistka w Polskim Teatrze Tańca. Aktualnie współpracuje jako tancerz z Zakrzewską Grupą Spektaklową.
W Domu Polskim – Centrum Idei Rodła pracuje jako pedagog i choreograf w Zespole Pieśni i Tańca „Rodlanie”. Jednocześnie prowadzi studio tańca i baletu FerDance w Złotowie i Pile. W ramach programu stypendialnego zrealizuje projekt we współpracy z fotografem Andrzejem Hajdaszem. Będzie on polegał na przygotowaniu układu choreograficznego, któremu będą towarzyszyły wielkoformatowe zdjęcia. Całość będzie opowiadała o ludzkich emocjach. Ważne miejsce w spektaklu będą zajmowały Prawdy Polaków i Znaku Rodła.

 

Teresa Kruczyńska - ukończyła Szkołę Zawodową dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach o profilu krawieckim, wykonuje obrazy wyszywane muliną na kanwie haftem krzyżykowym lub półkrzyżykowym. Wzory czerpie z czasopism lub kupuje gotowe hafty z nadrukiem. Jej prace prezentowane były w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotowie, czy Galerii z Pasją w Klubie Mieszko w Złotowie. Pomimo niepełnosprawności bierze udział w imprezach regionalnych, wystawia swoje prace, prowadzi warsztaty popularyzując haft wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu stypendialnego zakupi: materiały do tworzenia haftu krzyżykowego, komputer oraz będzie czynnie uczestniczyć w lokalnych imprezach.

Gratulujemy!

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:)
:) 27.02.2020, 23:38
Gratulacje Tereniu :)

Pozostałe