Wystawa córki pierwszego burmistrza - "Pozdrawiam, Łucja"

  • 13.02.2020, 22:27 (aktualizacja 14.02.2020, 01:27)
  • iej
Wystawa córki pierwszego burmistrza - "Pozdrawiam, Łucja" Wernisaż uświetniła Amelia Jędrzejczyk, grą na skrzypcach
Dzisiaj w Muzeum Ziemi Złotowskiej miał miejsce wernisaż wystawy związanej z twórczością Łucji Warpińskiej-Kocik

Przybyłych gości wernisażu przywitała dyrektor muzeum Kamila Dworanowska-Krzanik oraz Katarzyna Filipek - kuratorka wystawy. Obie panie gorąco zachęcały do obejrzenia dzieł Łucji Warpińskiej-Kocik, artystki, córki pierwszego powojennego polskiego burmistrza  Złotowa - Jana Kocika. To obrazy zachwycające mniej znaną techniką wykonania i jak napisano w programie wystawy - mieniące się odcieniami złota, pełne kobiecej energii, podróżniczych inspiracji i prywatnych przemyśleń. To polimerowe impasty z przepisem pani Łucji na pasty do jej stosowania. Pośród obrazów można znaleźć prywatną korespondencję Jerzego Jelonka z bohaterką wystawy, korespondencję, równie jak obrazy - niezwykle ciekawą.

Dzięki wystawie możemy bliżej poznać, czy raczej przypomnieć sobie osobę pani Łucji, mając na uwadze, fakt, że jej ojciec był zasłużonym działaczem, burmistrzem Złotowa do 1948 roku. W zaproszeniu na wernisaż czytamy, że wpływ na jej twórczość miała pracownia architektury wnętrz w poznańskiej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, gdzie artystka wykorzystała zdobytą podczas studiów w Toruniu wiedzę z zakresu malarstwa i pedagogiki artystycznej. Tu znajdziemy odpowiedź na pytanie dokąd przeniosła się ze Złotowa? Komu poświęcała swoje projekty medalierskie? Gdzie szukała inspiracji do nasyconych wewnętrzną harmonią prac...

Na wernisaż składają się szkice z zasobów Muzeum Ziemi Złotowskiej i prace malarskie ze zbiorów Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach.

Zapraszamy do MZZ!

iej

 

 

iej

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe