Kierował bez uprawnień, spowodował kolizję

  • 13.02.2020, 10:37 (aktualizacja 13.02.2020, 10:40)
  • Iej
Kierował bez uprawnień, spowodował kolizję

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki ukarali 18-latka mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych. Młody mieszkaniec powiatu złotowskiego pomimo braku uprawnień do kierowania, wsiadł do pojazdu i doprowadził do kolizji drogowej. Na szczęście tym razem swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem nikomu nie zrobił krzywdy.

W wtorkowe przedpołudnie 11 lutego br. oficer dyżurny złotowskiej komendy otrzymał informację, że na ul. 8 marca w Złotowie kierujący samochodem osobowym marki Peugeot uderzył w lampę uliczną, po czym kierujący tego pojazdu próbuje wypchnąć uszkodzony samochód i oddalić się. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, aby uniemożliwić sprawcy kolizji dalszą niebezpieczną jazdę. Bardzo szybko ustalili dlaczego kierowca chciał odjechać, okazało się że osobowym peugeotem kierował 18 – letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, który nie posiadał jeszcze prawa jazdy.

 

Mundurowi odtworzyli przebieg zdarzenia . 18– latek jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w latarnię, powodując jej uszkodzenie. Policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy i ukarali go mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych.

 

Całe szczęście, że tą beztroską i nierozważną jazdę przerwali policjanci. Brak uprawnień, nieumiejętność prowadzenia auta mogła zakończyć zdecydowanie poważniejszymi konsekwencjami.

 

Jazda bez prawa jazdy i co gorsza bez jakichkolwiek umiejętności jest zwyczajnie nieodpowiedzialna. Osoba, która nigdy nie zdała egzaminu i nie uzyskała uprawnień do kierowania pojazdem stwarza niebezpieczeństwo na drodze.

 

Jazda bez prawa jazdy – co z odszkodowaniem, gdy kierujący spowodował szkodę?

 

Zgodnie z tym, co głosi art. 43 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, ubezpieczenie OC zagwarantuje rekompensatę osobom poszkodowanym przez sprawcę szkody, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Nieuprawnionemu kierowcy spowodowanie szkody nie ujdzie jednak płazem, bo towarzystwo ubezpieczeniowe może zastosować wobec niego tzw. regres ubezpieczeniowy, czyli zażądać zwrotu wypłaconych z OC pieniędzy.

 

Bezpieczeństwo na drodze to społeczny problem. Policjanci nie ustają w staraniach, aby ograniczyć straty moralne i materialne, jakie są skutkami zdarzeń drogowych. Do zdecydowanej większości z nich dochodzi z winy człowieka, stąd każdy z nas swoją postawą, świadomością i odpowiedzialnością ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo własne, swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
motogość
motogość 13.02.2020, 14:27
Powiem jeszcze raz:tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie MO czynią cuda. Każdy taki cymbał musi poznać smak gumy na komendzie MO. Tylko porządne lanie gumą na komisariacie uczy rozumu ,i tylko wtedy będzie bezpiecznie! Amen.
rt
rt 13.02.2020, 20:22
tobie gumy chyba w odbyt pakowali, albo bawili się w zgaduj zgadule, guma czy kutong.
złotowianin
złotowianin 14.02.2020, 19:39
Panie „rt”, tak odpowiem grzecznie przysłowiem; „uderz w stół, a nożyce się odezwą”. Co Masz na sumieniu? Jazdę po pijaku? Albo wiele jazd? A może masz zabrane prawo jazdy? A może jesteś „wieśniaczkiem-cwaniaczkiem”, który szpanuje kolegom, dziewczynom? Kto Ci k-wa zabroni: policja, rodzina? Przeczytaj Sobie komentarze na bliźniaczym felietonie pt. „Wężykiem, zygzakiem, ...” i walnij się gumowym młotkiem w tę część ciała, gdzie inni mają głowę zawierającą myślący mózg. Nara, Panie pijący alkohol kierowco samochodu.
doc
doc 14.02.2020, 12:51
Idż do lekarza zrób sobie badanie per rectum i okolicę fałdu Kohlrauscha może znajdą tam twój mózg.

Pozostałe