Budżet uchwalony!

  • 10.02.2020, 15:04 (aktualizacja 11.02.2020, 02:50)
  • iej
Budżet uchwalony! Wystąpienie A. Małaczka było bardzo emocjonalne
Dzisiaj obradują radni złotowskiej Rady Miejskiej

 Radni ostatecznie uchwalili budżet na 2020 rok, odrzucając kilka zmian zgłaszanych przez radnego Stanisława Wełniaka. To oznacza, że z budżetu uchwalonego w grudniu 2019 r. wyleciał m.in. osławiony telebim przy kaplicy cmentarnej, a wprowadzono m.in. dozbrojenie terenu inwestycyjnego, remont wentylacji na pływalni, opracowanie dokumentacji na ścieżkę do Blękwitu, przebudowę ratusza, dostosowanie Domu Polskiego do wymogów straży pożarnej.

W trakcie sesji głos zabierał lokalny przedsiębiorca Artur Małaczek zachęcając radnych do wspólnej pracy na rzecz miasta, zapowiadając, że stanie jako kandydat na radnego w nowych wyborach. Prezes PZ LZS Karol Wrzalik podziękował za wsparcie klubu Perfecta ze strony radnych, mówiąc - Jesteśmy dzięki wam, ale wy jesteście tu dzięki nam...

iej

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dociekliwy
Dociekliwy 15.02.2020, 22:30
Skoro mowa o budżecie to oczekuję tu rzetelnej informacji: co bylo w pierwotnym planie budzetu burmistrza, a co zostalo teraz uchwalone. Konkretne dane z liczbami w tabeli. Zamiast tego mamy tu jakieś bicie piany o telebimie (monitorze) za kilka tysięcy.
Ja chcę wiedzieć na co idą MILIONY z pieniedzy podatnika.
Ale na to jak widać ten portal jest za słaby.
www
www 16.02.2020, 11:36
Dociekliwy dureń?
W12
W12 16.02.2020, 10:55
Nie portal za słaby tylko ty jesteś za głupi. http://www.bip.zlotow.pl/?p=do…
????
???? 17.02.2020, 09:44
Ciekawe też kim jest internauta # W12/www#
Dociekliwy
Dociekliwy 16.02.2020, 11:39
Chodzi o tio, aby zamiast propagandy byly rzetelne informacje.
Każdy wie gdzie znaleźć te kwoty.. Problem w tym, że portal jest za słaby, zeby je jawnie podać, a zamiast tego pisze o jego malo istotnych elementach i przepychankach.
Skoro dajecie tytuł BUDŻET UCHWALONY, to informujcie o budżecie.!

Paweł
Paweł 15.02.2020, 21:38
Radny Łukasz Piosik zapędził radnych w kozi róg. Brawo.
JASNE
JASNE 16.02.2020, 09:48
Siebie
nie róbcie wstyduMiastu
nie róbcie wstyduMiastu 14.02.2020, 17:04
RIO musiało wkroczyć,żeby Budżet był uchwalony.Więc po co 15radnych bierze po 1500zł na miesiąc,którzy się tylko kłócą?
Wełniak narobił hałasu o Telebim>głupi pomysł Wełniaka.
Teraz piorytetem będzie uzbrojenie działek i ich sprzedaż pod magazyny,działalności pospodarcze na 36ha,za przepompownią.
Po Decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej A.J.B.zażartowała,ze "połączył nas Złotów",prawda jest inna i na następnej Sesji znów będą się kłócic.
Burmistrz powinien odwołać z Przew,R.M : Koronkiewicza ,Golle i Wełniaka.
do WEB
do WEB 14.02.2020, 16:30
No,to WEB do boju!Zostań Burmistrzem.Pogoń tych ,co skończyli szkołę przed"89 i mieli czelność zatrudnić się w UM jako dwudziestolatkowie.Dobierz V-ce,którego empatia nie pozwoli nikomu nic odmówić i wszyscy będą Go kochali.I koniec z sitwami;niech nie knują na zapleczu.Piszę to bez złośliwości i powodzenia życzę!
PADRE
PADRE 14.02.2020, 17:25
Nikt kto ukończył szkołę przed 89r nie miał szans zatrudnienia w urzędzie jeśli nie miał poparcia jedynej słusznej partii. Po 89r. pałeczkę przejęli ich spadkobiercy co widać i słychać na codzień.
Niech nikt nie udaje głupiego mówiąc że nie wie na czym polegają konkursy i inne formy zatrudnienia w urzędach.
Jest jak było i będzie jak jest ot cała prawda.
emerytka
emerytka 14.02.2020, 13:17
Brawo radni, widać jednak co u niektórych zwyciężył rozsądek. A panowie Wełniak i Pulit powinni się umówić na wódkę i w cztery oczy wyjaśnić sobie wzajemne niesnaski a nie atakować się nawzajem na sesjach
Karp
Karp 14.02.2020, 16:12
Podobno burmistrz nie pije i to jest problem niestety
WEB
WEB 14.02.2020, 13:36
Z nimi tak się nie da.
Musi przyjść burmistrz co definitywnie odetnie się od poprzedników, wymieni pokomunistycznych urzędników nie zatrudni nowych do siódmego pokolenia. Dodatkowo na z-cę przyjmie zapowiedzianego przed wyborami człowieka którego zaakceptują mieszkańcy. Musi to być osoba lubiana miła, cierpliwa i z empatią do wszystkich. Poza tym mieszkańcy muszą wiedzieć że do rady miejskiej nie można wybierać ludzi ad kontra bo jak widać to nic nie daje.
Władza od nas dana w mieście powinna służyć ludziom a nie ich odstraszać tworząc sitwy które dogadują się w zaciszu poza sesjami.
Nie ma czemu bić braw.
ja
ja 14.02.2020, 12:49
Przypominam,że jest rok 2020.Miasto Złotów obchodzi (obchodzi?) swoje 650-lecie od 1.5 miesiąca.Zagadka:znajdź w mieście cokolwiek o tym wspominające.Informacje na wjazdach do miasta,na urzędach,domu kultury,muzeum?
bombel
bombel 14.02.2020, 20:17
A kogo to obchodzi?
??
?? 14.02.2020, 09:17
Wszystko dobrze tylko jak rozumieć ,, budżet przyjety." skoro znamy wydatki a nie znamy przychodów ani ich źródeł.
Dziwne
Dziwne 14.02.2020, 13:40
Jak można być przeciwnym pytaniu o dochody i wydatki ściśle związane z budżetem miasta.
HALO dzisiaj jest piątek a może ktoś jest przeciw temu że to jednak jest dzień w tygodniu.
sesja
sesja 14.02.2020, 00:41
Warto zapoznać się kto jak głosował 10.02:

(2.7) Tereny inwestycyjne - przeciwko ich uzbrajaniu głosowali: Golla, Koronkiewicz, Kolera i Wegner. Wełniak zagłosował za, zaskakując tym swoich klakierów :) (ale potem i tak skreślił w/w inwestycję głosując przeciwko całej uchwale). Żelichowski się wstrzymał.

(2.2) Przeciwko ścieżce do Blękwitu (dot.dokumentacji) głosowali Golla, Koronkiewicz, Pieniążkowski, Wegner i Żelichowski.

(2.3) Dom Polski - przeciwko zwiększeniu środków celem dostosowania budynku do wymogów ppoż – zagłosowali: Wełniak i Wegner. Wstrzymali się: Golla, Koronkiewicz, Pieniążkowski i Żelichowski . Brak zgody na dostosowanie budynku do wymaganych przepisów jest narażaniem miasta na kary finansowe i odszkodowania w przypadku problemów.

(2.8) Przeciwko nowej kompromisowej uchwale budżetowej (i za powrotem do telebimu) – a tym samym zgadzając się na to by to RIO zdecydowało o złotowskich wydatkach – zagłosowali: Wełniak, Wegner, Golla. Koronkiewicz się wstrzymał.

Głosowanie (2.1)- dot.przeniesienia środków z policji na straż pożarną, ponieważ Koronkiewicz 17-grudnia pomylił Komendy powiatowe policji (paragraf 75405) z Komendami powiatowymi Państwowej Straży Pożarnej (paragraf 75411), notabene: w tabelce budzetowej nr paragrafu występuje razem z opisem, więc wystarczyłoby trochę się przyłozyć do składanego wniosku a nie tworzyć go "na kolanie"

file:///C:/Users/Dom/Downloads/Głosowania 2020-02-10.pdf
@@@
@@@ 14.02.2020, 09:19
Dlaczego ty nie śpisz tylko wypisujesz wyliczanki.
Na co one komu potrzebne skoro nie mamy na to żadnego wpływu.
uzup.
uzup. 14.02.2020, 01:13
A propos głosowania 2,8 - przeciwny kompromisowi był również Żelichowski
smród po nocnej zmianie
smród po nocnej zmianie 13.02.2020, 20:31
Komentarze "zawiedzionego panią Agnieszką" i "650" to typowe wrzuty zdradzonej kliki, długo się będą otrząsać z przegranej ....I te głupawe wstawki "chorągiewka", "pupilek burmistrza" :)) ,nie jesteś z nami, więc jesteś przeciwko nam, to jest prawdziwe oblicze radnych, którzy niby działają dla dobra mieszkańców, a tymczasem ich celem jest ośmieszanie miasta cmentarnym telebimem, kaczym dołkiem czy innymi bzdetami, podpuszczanie jak w szkole podstawowej, po prostu dziecinada
Podpis
Podpis 13.02.2020, 21:54
Prymitywne "rozumowanie" pulitowej wazelinki w jego własnej szczekaczce. Miasto ośmieszyli ci, ktorzy zapraszali tu telewizję, ta cala propaganda na temat telebimu byla najglupszą rzeczą jaką w tym mieście zrobiono, odwracaniem uwagi od prawdziwego bubla, jakim byl cały budżet Pulita. Ostatecznie uchwalono budżet kompromisowy dla obu stron, więc to żadna "przegrana". Porażką jest to, że burmistrz nie potrafi przygotować sensownego budżetu.
A przypisywanie komentarzy pod tym tekstem radnym, twierdzenie ze kogoś wyzywają tu na forum to juz totalny brak rozeznania.
Zawiedziony Panią Agnieszką
Zawiedziony Panią Agnieszką 13.02.2020, 08:00
Może i dobrze ze ten budżet został zatwierdzony, ale jestem w szoku że kandydatką na burmistrza pani Agnieszka postąpiła jak tchórz, tak krzyczała tak walczyła a teraz skuliła ogon i przeszła do Pulita, ciekawe jaka dostała ofertę, była moim kandydatem po tym co zrobiła napewno nie zagłosuje na człowieka chorągiewkę, jest ona poprostu niewiarygodna. Ciekawe co teraz zrobi po tych grudniowych zarzutach, czy to oznacza że nie miała racji czy teraz będzie pupilkiem burmistrza WSTYD
650
650 13.02.2020, 08:10
Zawiedzionych jest wielu , a zdumionych jeszcze więcej. Myślę że klubowi koledzy tak szybko nie wybaczą. Nie można ufać chorągiewce. Nie zagłosuję na panią Agnieszkę.
sesja
sesja 12.02.2020, 10:14
Transmisja z sesji 10.02
https://www.youtube.com/watch?…
Złotów 650
Złotów 650 11.02.2020, 15:57
SHOW pana Atura . To przyszły radny.
653
653 11.02.2020, 21:18
Oby nie zostal radnym. To klakier Pulita.
654
654 11.02.2020, 23:10
Nie pasuje Wełniakowi i jego klakierom, bo ich skrytykował
650
650 11.02.2020, 21:37
To widać gołym okiem. Wazelona
MdM
MdM 11.02.2020, 14:38
Nie, to nieprawda że ktokolwiek w władzach miasta jest dzięki sobie czy przedsiębiorcom. Jesteście tam dzięki nam wyborcom. Nie ma też zgody na to aby osoby wybrane mające inne zdanie choćby na temat budżetu nazywać tak jak ,, obserwator " fermenciara ". Nikt nie ma prawa do obrażania wyboru innych obcji a jeżeli nie zgadza się z daną osobą niech poda powód i konkretną osobę.
Dobrze że doszło do porozumienia pomiędzy ekipa Burmistrza i opozycją bo zawsze należy dążyć do konsensusu a nie konfrontacji. Jedno co może budzić watpliwosci to fakt że wycofano się z telebimu i podano jego przyczyny a utrzymanie projektu chodnika na terenie miejsko gminnym na Blękwit pozostało. Nie ma żadnych informacji co przyczyniło się do utrzymania tego stanu czy znajomości z wiadomym wnioskodawcą czy dobro mieszkańców za lasem pomiędzy Blekwitem ( nowe osiedle).
Jeżeli to pierwsze to hańba bo na rozwój i renowację Amfiteatru pieniędzy nie przewidziano a to w tym przypadku daje wiele do myślenia. Natomiast jeżeli to drugie to jaki w tej inwestycji ma być udział gminy.
Mało konkretnych informacji choć podany zarys budżetu do przyjęcia.
obserwator
obserwator 11.02.2020, 13:35
Z przykrością stwierdzam, że żal było patrzeć na miernych ale wiernych radnych trzymających stronę miłościwie nam panującego. Zwykła większość z nich nie ma zielonego pojęcia o tworzeniu budżetu gminy. Im mniej kumaty radny tym ważniejszy i głośniej krzyczy. Najdziwniejsze jest to, że "fermenciara", która wcześniej próbowała zabłysnąć zupełnie się ośmieszyła. Jak teraz stanie oko w oko przed wyborcami.
Marlena
Marlena 12.02.2020, 07:32
Przepraszam, ale o których wiernych radnych piszesz? O grupie byłego burmistrza i jego głównej popleczniczce? Jeżeli tak, to w zupełności się z tobą zgadzam.
650
650 12.02.2020, 08:30
Nie ma wątpliwości , ze chodzi o p. A.JB . Pani Marleno ucieczka mówi sama za siebie. W RP to norma dla własnych korzyści. A co do p.M. zachowała sie godnie do końva, pozostali też. Ludzie są sprzedajni , jak widać radni też. Pozdrawiam życząc miłego dnia.
Złotów  650
Złotów 650 11.02.2020, 10:36
Budżet uchwalony. Ważne , że wilk syty i Owca cała.
Koniec hucpy
Koniec hucpy 11.02.2020, 00:09
Tak się skończyła hucpa Koronowirusa! Demolka trwała od 17 12 2019 do dzisiejszego głosowania, gdzie trójka radnych opuściła piracki statek pod banderą byłego naczelnika.
X L  X
X L X 11.02.2020, 10:14
O panie ????
wiedzący
wiedzący 11.02.2020, 08:30
Nad tą trójką radnych ktoś mocno "pracował", znamy te metody.
ZŁOTÓW  650
ZŁOTÓW 650 11.02.2020, 15:08
To pewne ,że ktoś pracował. No coś za coś. Szlachetna pani radna uległa.
nocna zmiana
nocna zmiana 11.02.2020, 09:06
Raczej wcześniej nad 8-ką ktoś pracował
nocna koalicja
nocna koalicja 12.02.2020, 19:16
https://www.77400.tv/wiadomosc…
Ja
Ja 10.02.2020, 23:45
Oczywiscie "Amfiteatr 0" tak dba sie o jedną z najstarszych wizytówek miasta. BRAWO!!!
Też ja
Też ja 11.02.2020, 09:20
Amfiteatr 0 bo to tak dba się o kulturę w Zlotowie i ich mieszkańców a w szczególności młodzież.
Cóż takie życie i mieszkanie jakie kultury przekazywanie.
LO
LO 11.02.2020, 10:13
A po co komu kultura?! Wystarczy zrobić turniej drwali i wypuścić na pole Zielone Pomidory.

Pozostałe