Trasa Borucino-Podgaje - przebudowa

  • 07.02.2020, 17:16
  • iej
Trasa Borucino-Podgaje - przebudowa
Powiat Złotowski przygotowuje dokumentację techniczną na przebudowę drogi powiatowej nr 1012 P na trasie Borucino-Podgaje.

Prace w tym zakresie są już na ukończeniu. Kolejnym krokiem będzie zgłoszenie kompletnego wniosku na realizację przebudowy do naboru na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych (przypomnijmy, program oferuje wsparcie finansowe nawet na poziomie 80 % wartości zadania).

W przypadku uzyskania dofinansowania droga, o której mowa, otrzyma nową podbudowę i nowy asfalt, ponadto zostanie ona poszerzona do 6 metrów. Zostaną także przebudowane skrzyżowania i przepusty pod drogą.

Co ważne - planuje się również przebudowę przejazdu kolejowego, na którym w ostatnim czasie doszło do tragicznego w skutkach, śmiertelnego wypadku. Właśnie tej sprawie poświęcone było wczorajsze spotkanie, które odbyło się w szczecińskiej siedzibie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. O względach bezpieczeństwa i konieczności podjęcia działań mających zapobiegać kolejnym tragediom na wspomnianym przejeździe, rozmawiali dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie Włodzimierz Wiatr, naczelnik PKP odział Piła Eugeniusz Budziński, Starosta Złotowski Ryszard Goławski i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Złotowie Mirosław Jaskólski.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni w kwestii konieczności przebudowy przejazdu kolejowego na trasie Borucino-Podgaje.

W związku z owocnymi rozmowami władze Powiatu Złotowskiego wystąpią do PKP z pismem w przedmiotowej sprawie, a przy tym zawnioskują o poniesienie kategorii przejazdu (z obecnej D do kategorii B), zamontowanie świateł ostrzegawczych i szlabanów oraz doświetlenie terenu.

Starostwo Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe