Pierwsza karatega dla Nikoli

  • 06.02.2020, 22:26 (aktualizacja 07.02.2020, 12:41)
  • iej
Pierwsza karatega dla Nikoli
Dziś na początku treningu Okinawa Tsurudokan Renmei w Jastrowiu, po wspólnym ceremoniale, miało miejsce ceremonialne przekazanie pierwszej karategi dla nowej adeptki Nikoli Szumlak.

Dla nowego adepta pierwszy strój jest wyjątkowy i ten moment zapamięta do końca życia. Posiadanie własnego stroju jest ważnym punktem na drodze sztuki kempo karate jutsu, od tego momentu adept zaczyna swą ciężką i żmudną prace nad swymi słabościami, od tej chwili musi przestrzegać zasad surowej etykiety dojo. Jest to szczególny moment zwłaszcza dla dzieci, które muszą od tej chwili, rozumieć, co wolno i gdzie jest ich miejsce w grupie.

Nasza Nikola poznała zasady i obowiązki, jakie niesie posiadanie stroju, oraz poznała, iż swój strój musi traktować z szacunkiem, ten szacunek ma odbicie w codzienności, bo poprzez naukę szacunku do swego stroju uczmy się szanować rzeczy innych osób, oraz ogólnego szacunku do drugiej osoby. Nawet w tak młodym wieku dziecko, które ubierze swój strój nagle staje się poważniejsze i dojrzalsze oraz bardziej pewne siebie.

Po uroczystej ceremonii odbył się trening „Cardio Karate” z muzyką, po którym przeszliśmy do zwykłego treningu technik podstawowych z elementami samoobronnymi. Serdecznie zapraszamy dzieci od 4 roku życia, młodzież i dorosłych na naukę prawdziwej i realnej sztuki samoobronnej.

Zapraszamy również do odwiedzin naszej strony na Facebooku - wystarczy wpisać Okinawa Tsurudokan Renmei, gdzie jest dużo informacji o naszej sekcji oraz czym się dokładnie zajmujemy.

Info: Okinawa Tsurudokan Renmei

 

iej

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe