Promesa na żłobek w Jastrowiu

  • 06.02.2020, 11:10
  • iej
Promesa na żłobek w Jastrowiu
W poniedziałek 3 lutego zastępca burmistrza Gminy i Miasta Jastrowie Agnieszka Głyżewska-Klofik odebrała z rąk Marleny Maląg minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Łukasza Mikołajczyka wojewody wielkopolskiego promesę na kwotę 658 961,3 zł. stanowiącą zagwarantowanie środków finansowych przyznanych Gminie i Miastu Jastrowie przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach „MALUCH +”, edycja 2020.

Wręczenie promes odbyło się w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego podczas spotkania inaugurującego Resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +”, edycja 2020 w województwie wielkopolskim, w zakresie tworzenia nowych miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów.

Dofinansowanie przyznane w ramach rządowego programu  to kolejny krok zbliżający nas do utworzenia miejskiego żłobka. Łączna kwota środków zewnętrznych pozyskanych na ten cel to ponad 1,6  miliona, co ważne bez wkładu własnego gminy. Pozyskane pieniądze będą wykorzystane na adaptację pomieszczeń w budynku ośrodka zdrowia przy ul. 1 Maja oraz na zabezpieczenie bieżącego funkcjonowania żłobka w okresie trwania projektu. Żłobek rozpocznie działalność w styczniu 2021 roku, jeszcze w tym roku odbędzie się rekrutacja dzieci.

UGiM Jastrowie

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe