Muzeum zaprasza na wystawę

  • 05.02.2020, 09:36
  • iej
Muzeum zaprasza na wystawę
Ekspozycja sali wystaw czasowych złotowskiego muzeum przeniesie nas do świata Łucji Kocik-Warpińskiej - mieniącego się odcieniami złota, pełnego kobiecej energii, podróżniczych inspiracji i prywatnych przemyśleń, będących jednocześnie kopalnią wiedzy o sztuce i jej twórcach. Poznamy tajniki techniki polimerowych impastów wraz z osobistym przepisem artystki na pastę do niej stosowaną. Kolekcję szkiców i prac malarskich wzbogaci prywatna korespondencja Pana Jerzego Jelonka, pracownika MZZ z artystką.

Wystawa przybliży nam również samą postać Łucji Kocik-Warpińskiej - córki niezwykle oddanego działacza społecznego spod znaku Rodła i pierwszego powojennego burmistrza miasta Złotowa - Jana Kocika. Dowiemy się, jaki wpływ na jej twórczość miała pracownia architektury wnętrz w poznańskiej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych i jak artystka wykorzystała zdobytą podczas studiów w Toruniu wiedzę z zakresu malarstwa i pedagogiki artystycznej. Dokąd przeniosła się ze Złotowa? Komu poświęcała swoje projekty medalierskie? Gdzie szukała inspiracji do nasyconych wewnętrzną harmonią prac? W ramach wystawy “Pozdrawiam, Łucja” udzielimy odpowiedzi na wszystkie te i wiele innych pytań.

kuratorka: Katarzyna Filipek

13 lutego, godz. 17.00

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe