Zatrzymanie młodocianych przestępców

  • 03.02.2020, 22:04 (aktualizacja 04.02.2020, 09:05)
  • iej
Zatrzymanie młodocianych przestępców
Kradzież pił spalinowych, dwóch kompletów kluczy nasadowych oraz sprzętu wędkarskiego o szacunkowej wartości blisko 4 tysięcy złotych wykryli jastrowscy kryminalni zanim o przestępstwie dowiedziało się dwóch okradzionych mieszkańców gminy Okonek. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 16-latków, którzy autostopem próbowali wywieźć skradzione mienie. Teraz złotowski sąd rodzinny podejmie decyzję o ich dalszym losie.

Dzięki dobrej pracy operacyjnej jastrowscy kryminalni uzyskali informację, że w nocy z 29 na 30 stycznia br. doszło do kradzieży dwóch pił spalinowych, sprzętu wędkarskiego i innych przedmiotów na terenie miejscowości Pniewo. Funkcjonariusze po zapoznaniu się z okolicznościami, w jakich doszło do kradzieży, ustalili miejsce, w którym mogą przebywać sprawcy.

Wspierani przez patrol umundurowanych funkcjonariuszy udali się w wytypowane miejsce, gdzie zauważyli czekających przy drodze na tzw. okazję dwóch młodych mężczyzn, a w przydrożnym rowie ujawnili ukryte skradzione przedmioty. Natychmiast ich zatrzymali i doprowadzili do jednostki policji, gdzie 16-latkowie w obecności rodziców zostali przesłuchani w charakterze sprawców czynu karalnego. Następnie o przestępstwie kradzieży i odzyskaniu skradzionego mienia funkcjonariusze powiadomili pokrzywdzonych mieszkańców Pniewa. Zatrzymani 16-latkowie szczegółowo opisali funkcjonariuszom przebieg kradzieży. Utracone przedmioty o wartości blisko 4 tysięcy złotych już trafiły w ręce prawowitych właścicieli. Teraz złotowski sąd rodzinny podejmie decyzję w sprawie dalszych losów dwóch 16-letnich mieszkańców powiatu złotowskiego.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe