Pożar komina

  • 03.02.2020, 17:03 (aktualizacja 03.02.2020, 17:08)
  • iej
Pożar komina

Strażacy JRG Złotów biorą udział w akcji gaszenia pożaru komina w budynku mieszkalnym przy al. Piasta w Złotowie. Akcja trwa.

iej, foto: Czytelnik

iej

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 03.02.2020, 23:36
Czas najwyzszy na zmianę kierownika MZGLu, ktory olewa większość zgłoszeń...
Czyt.
Czyt. 04.02.2020, 10:01
Dokladnie, jak zglaszasz cos to ma gdzies bo zal kasy na remont czegos w starych kamienicach. I zgania pozniej na ludzi, ze przez nich problemy bo zle uzytkuja... Jak byla kierownikiem P. Jozefowska to bylo wszystko zrobione, byl i hydraulik, elektryk i kupa innych fachowcow a teraz? Jeden do wszystkiego
KOKS
KOKS 04.02.2020, 13:17
Przekaz i pretensje dotyczyły kominów a teraz już rozwinąłeś pretensje do wszystkich profesji. Z tego można wnioskować że ty mieszkasz i czekasz, to wszystko.
Jeśli chodzi o docenienie poprzedniczki to gratuluję i powiem jedno w stosunku do twoich zachwytów dzięki Bogu minionego zarządzania; sumienie odzywa się i gniecie ciało w różnym etapie życia.
Więcej nie dodam oprócz tego że sposób działania nią zależy od stękania.
Sil
Sil 03.02.2020, 18:59
Słyszałem jak jechali, myślałem, że coś się stało. Ilość pojazdów świadczy, że straż też trzeba zreformować!
e
e 03.02.2020, 20:28
oni tak potrafią na koniec powiatu pojechać. Pali się komina a pędzi 5 wozów. Potem zamiast gasić komin to zalewają doszczętnie ludziom mieszkanie.
Czytelnik
Czytelnik 03.02.2020, 17:34
Moze czas na zmiane kierownika MZGL ktoremu zal pieniedzy na wszystko i kominiarzy z ktorymi wspolpracuje!
Oczywistość !!!
Oczywistość !!! 03.02.2020, 17:59
Chciejcie zadbać wspólnie o wasze dobra to nie będzie kłopotów z kominami.
Drożne kominy to wasz właścicieli i najemców obowiązek. Nie sztuką zasiedlić mieszkanie dane od miasta lecz danie odpowiedzialności za powierzone mienie i życie sąsiadów.
W takich przypadkach winy kierownika MZGL-u nie ma bo to wy nie dopilnowuje cię swoich obowiązków.
Za zapchane kominy bez dopilnowania przewodów kominowych jako dorośli odpowiadamy sami i tylko aktualny i sumienny przegląd na papierze który powinniśmy otrzymać przy rutynowych kontrolach powinien chronić nas przed odpowiedzialnością z przykrymi konsekwencjami.
Co do kominiarzy to miasto Złotów powinno mieć swoich!.
krajan
krajan 03.02.2020, 20:31
W normalnych MZGL za kominy odpowiada administracja tzn.2 x do roku czyszczenie kominów poza tym sprwadzanie prawidłowej wentylacji.Kominiarze mają chyba podpisane umowy i powinni to robić.Gdzie nadzór budowlany ? który co 5 lat robi przeglądy budynków i zaleca administracji co należy poprawić bądź usunąć usterki.Lokator płaci czynszi nie do niego należą te sprawy ,obowiązkiem najemcy jest udostępnić lokal do kontroli. Tyle w temacie.Acha jeszcze kominiarze po wyczyszczeniu kominów mają obowiązek usunąć sadze tzn. zabreć i przekazać do utylizacji ,bo nie wolno wyrzucać do śmieci A te pożary to już tradycja.
DYM
DYM 03.02.2020, 21:51
W normalnie najmowanym mieszkaniu od miasta to najemca powinien zadbać aby kominiarz w wyznaczonym dniu mógł wypełnić swój obowiązek rzeczywistego wyczyszczenia komina a nie tylko podpisania kwitu. Kierownictwo MZGL każdemu zapewnia okresowe przeglądy przewodów kominowych, reszta należy do najemców także zgłaszanie potrzeby ich ponownego przeglądu. Tak jak właściciele wspólnot wielorodzinnych i właściciele domów jednorodzinnych tego pilnują tak i najemcy poszczególnych mieszkań komunalnych też powinni się nauczyć samokontroli a nie ślizgać się zwalając winę na zarządcę MZGL- u.
Tak więc Krajan to ty powinieneś mieć nadzór i dopilnować aby kominiarze solidnie wykonali swoje zadanie.
Kierownik jest jeden a takich pretensjonalnych jak ty wielu.
Pamiętaj że przy jakichkolwiek zaniechaniach ze strony kominiarzy to na tobie ciąży obowiązek powiadomienia swojego zarządcę dla bezpieczeństwa swojego i sąsiadów.
krajan - Mniej skarg i użaleń, więcej działania i odpowiedzialności.




Ii
Ii 03.02.2020, 18:15
Właścicielem tego budynku - a zatem komina - jest MZGL w Złotowie
OTTO
OTTO 03.02.2020, 21:53
li ale to ty palisz w piecu.
Jest jeszcze pytanie czym?
Ii
Ii 03.02.2020, 22:47
Tak się składa, że dokładnie wiem, dlaczego komin się zapalił.
Do Li
Do Li 03.02.2020, 23:15
To moze uświadom wszystkich dlaczego sie zapalił komin?
Ii
Ii 04.02.2020, 08:33
W Złotowie wszyscy są już wystarczająco "uświadomieni". ;)

Pozostałe